NOWY LETNI FESTIWAL TAJEMNIC W ZAMKU KSIĄŻ

  • 04.08.2021, 10:29 (aktualizacja 04.08.2021, 10:33)
  • Telewizja Sudecka
NOWY LETNI FESTIWAL TAJEMNIC W ZAMKU KSIĄŻ
Pokazy lotnicze, inscenizacje historyczne, spotkanie z generałem Hermaszewskim to atrakcje nowego Letniego Festiwalu Tajemnic. Jego zaplanowana na 14-15 sierpnia , pierwsza edycja upłynie z tematem przewodnim „W chmurach”. Letni Festiwal Tajemnic to największe w Polsce spotkanie poszukiwaczy przygód oraz miłośników historii.

Na gości festiwalu czekają aż cztery niezwykłe, podniebne pokazy najsłynniejszej w Polsce ORLEN Grupy Akrobacyjnej „Żelazny”. Dzięki codziennym inscenizacjom historycznym „Polscy lotnicy w Anglii" zobaczymy, jak wyglądał dzień w obozie lotników Jego Królewskiej Mości, a z kilkudziesięcioma rekonstruktorami będzie można porozmawiać i zrobić sobie zdjęcie. Uczestnicy Festiwalu będą mogli obejrzeć wystawę lotniczą „W chmurach” w największym kompleksie zamkowych sal, gdzie powstanie unikalna ekspozycja kilkudziesięciu modeli samolotów oraz rekwizytów polskich lotników. Specjalnym gościem festiwalu został Mirosław Hermaszewski – pierwszy i jedyny Polak, który odbył lot w kosmos. W programie będzie również wykład „Świdnica rodzinne miasto Czerwonego Barona”. Specjalnie z myślą o rodzinach z dziećmi we wnętrzach zamku powstanie strefa „W gwiazdach”, gdzie czekać na Was będą wróżbici i cyrkowcy, którzy otworzą przed Wami magiczne meandry ezoterycznego świata. Nie zabraknie również silniejszych emocji, których dostarczy Nocne zwiedzanie „Tajemniczy zamek” trasą niepokazywanych przejść w asyście zamkowych... duchów. Każdy z miłośników przygód znajdzie dla siebie coś interesującego. Nie zabraknie widowisk historycznych, pokazów, gier terenowych, atrakcji dla rodzin z dziećmi czy lotu nad zamkiem świecie wirtualnym. Teren Letniego Festiwalu Tajemnic odbywającego się w dniach 14-15.08.2021 r. (sobota-niedziela) obejmuje Zamek Książ, przedzamcze wraz z dziedzińcem i tarasy. W związku z tym w podanym terminie kasy biletowe będą się znajdować przed budynkiem bramnym zamku, a wstęp na przedzamcze będzie biletowany. Partnerem Głównym Festiwalu jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Szczegółowy program i cennik Festiwalu oraz informacje na temat dojazdu i parkingów znajdziecie Państwo na stronie: www.ksiaz.walbrzych.pl/turystyka/festiwal-tajemnic

Godziny otwarcia w dniach 14-15.08.2021 r.

Godziny otwarcia kas biletowych 09:00 - 18:00

Zwiedzanie obiektu możliwe 09:00 - 19:00

 

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe