KARTA ICE W POWIECIE DZIERŻONIOWSKIM

  • 03.08.2021, 15:32
  • Telewizja Sudecka
KARTA ICE W POWIECIE DZIERŻONIOWSKIM
Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie kontynuuje działania w zakresie bezpłatnego udostępnienia Kart ICE.

 

ICE pochodzi od angielskich słów: In Case Of Emergency – w nagłym wypadku – co jest międzynarodowym skrótem informującym medyczne służby interweniujące na miejscu zdarzenia.

Gdy dochodzi do wypadku, a jego ofiara jest nieprzytomna, służby ratownicze czy policja nie wiedzą, kogo powiadomić o zdarzeniu. Numery telefonu do najbliższych znajdują się zazwyczaj na liście kontaktów wśród wielu innych.

W takich sytuacjach, gdy ważna jest każda minuta, przydaje się karta ICE (z ang. in case of emergency, czyli w nagłym wypadku). Plastikowa karta o wymiarach dowodu osobistego jest trwała i mieści się w każdym portfelu. Zawiera informacje, które mogą być pomocne w ratowaniu naszego zdrowia lub życia.
To imię i nazwisko właściciela karty, a także nazwiska i numery telefoniczne dwóch osób bliskich, które będą mogły podać ratownikowi informacje na temat zdrowia poszkodowanego. Jest również miejsce na wpisanie grupy krwi.

Karta ICE jest niezastąpiona także w innych sytuacjach, jak zagubienia dziecka czy utrata przytomności, bo ułatwia kontakt z rodziną. Poza tym umieszczony jest na niej europejski numer alarmowy 112.

Kartę ICE powinien mieć każdy z nas – Ty, Twoje dziecko, Twoi rodzice i dziadkowie oraz Twoi współpracownicy.

Od 2011 roku Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie koordynuje dystrybucję autorskiego projektu Karty ICE wśród mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego. Dotychczas podczas akcji zostało rozdanych 24 tysiące kart.

Można je także otrzymać bezpłatnie w Wydziale Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie – Rynek 27, III piętro, pok. 315 – 318.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe