OBWODNICA - PIERWSZYM ETAPEM POJEDZIEMY W PIĄTEK

  • 03.08.2021, 15:22 (aktualizacja 03.08.2021, 15:23)
  • Telewizja Sudecka
OBWODNICA - PIERWSZYM ETAPEM POJEDZIEMY W PIĄTEK
W piątek planowane jest oddanie do użytku pierwszego etapu obwodnicy Dzierżoniowa. Dzień wcześniej odbędzie się spotkanie komisji odbiorowej inwestycji, która znacząco zmieni komunikację w mieście. Co z drugim etapem?

Odcinek, który będziemy mogli już użytkować, ma swój początek na wjeździe do miasta od strony Świdnicy. Tutaj rondem im. Solidarności dojedziemy przez podstrefę ekonomiczną do ronda na drodze Dzierżoniów-Pieszyce.

Już ten fragment powinien pozytywnie wpłynąć na ruch w Dzierżoniowie, ale prawdziwą ulgę, jaką będzie brak tranzytu wiodącego przez miasto, odczujemy po wybudowaniu drugiego i trzeciego etapu obwodnicy.

Dobre wiadomości dotyczą także drugiego etapu tego zadania. Jest już decyzja środowiskowa niezbędna do wydania pozwolenia na budowę, więc formalności związane z jej rozpoczęciem powinny być kwestią najbliższych tygodni. Drugi etap obejmuje odcinek od drogi Dzierżoniów-Pieszyce do drogi Dzierżoniów-Bielawa.

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei prowadzi także procedurę wyboru wykonawcy ostatniego odcinka od drogi Dzierżoniów-Bielawa do drogi prowadzącej do Ząbkowic Śląskich (za Piławą Dolną).
źródło: UM Dzierżoniów

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ja
Ja 04.08.2021, 05:42
A jak komisja nie odbierze to pojedziemy za miesiąc lub dwa
Fgh
Fgh 03.08.2021, 15:49
Długo to trwa, no cóż, cieszmy się z tego co mamy.

Pozostałe