REKORDOWE NAKŁADY NA MODERNIZACJĘ BIELAWSKICH ZASOBÓW MIESZKANIOWYCH

  • 03.08.2021, 07:57 (aktualizacja 03.08.2021, 08:07)
  • Telewizja Sudecka
REKORDOWE NAKŁADY NA MODERNIZACJĘ BIELAWSKICH ZASOBÓW MIESZKANIOWYCH
Od początku bieżącej kadencji bielawski samorząd podejmuje szerokie działania związane z modernizacją zasobów mieszkaniowych. Z jednej strony dotyczy to budynków, w których Gmina jest 100 % właścicielem, a z drugiej remonty realizowane są przez wspólnoty o tzw. "mieszanej" strukturze własności, w których o zakresie wykonywanych prac decydują głównie prywatni właściciele mieszkań, a Gmina jedynie partycypuje w kosztach remontów, proporcjonalnie do posiadanych we wspólnocie udziałów.

Rok 2020 był rekordowym na przestrzeni ostatnich 6 lat, bowiem na modernizację substancji mieszkaniowej wydano aż 4.486.733,12 zł, z czego z budżetu Gminy zaangażowano 2.684.269,78 zł, a współwłaściciele wspólnot wyasygnowali z własnych portfeli aż 1.802.463,34 zł.

Najszerszą grupę wydatków stanowiły nakłady na modernizacje dachów, elewacji, stolarki okiennej i drzwiowej, a także klatek schodowych. Na dużą skalę wymieniane były również instalacje wodno - kanalizacyjne, gazowe i elektryczne. 

O wyborze budynków do modernizacji decyduje kilka kryteriów m.in.: 

- ich stan techniczny,

- gotowość wspólnot mieszkaniowych do współfinansowania przedsięwzięcia,

- komplementarność względem innych inwestycji realizowanych przez Gminę.

Warto dodać także, iż na modernizację podwórek przy budynkach wielorodzinnych wydano w 2019 r. - 350.000 zł, a rok później aż 450.000 zł.

Oznacza to, że w ciągu 2 pierwszych lat bieżącej kadencji samorządu, na poprawę najbliższego otoczenia bielawian, wydatkowano ponad 8.300.000 zł

Działanie to jest zgodne z celem operacyjnym nr 10.1 "Poprawa estetyki Gminy, poprzez modernizację budynków komunalnych, obiektów użyteczności publicznej, w tym także renowacja i restauracja substancji zabytkowej Gminy", zapisanym w Strategii Rozwoju Bielawy. 

Jak dodaje burmistrz Bielawy dr Andrzej Hordyj:
Jestem świadomy, że to ciągle tylko "kropla w morzu potrzeb remontowych" bielawskich zasobów mieszkaniowych, jednak nie zamierzam na tym poprzestać.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe