CO ZE SPALARNIĄ RDF-u W BIELAWIE?

  • 23.07.2021, 14:25
  • Telewizja Sudecka
CO ZE SPALARNIĄ RDF-u W BIELAWIE?
Od kilku tygodni bielawską społeczność mocno frapuje temat ewentualnej budowy tzw. spalarni odpadów, która miałaby powstać na terenach Ekologicznego Centrum Odzysku, zlokalizowanego w Bielawie przy ul. Ceglanej.

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zorro
Zorro 25.07.2021, 12:27
Dr hab. inż. Grzegorz Wielgosiński, prof. ndzw. PŁ, mgr inż. Olga Namiecińska
Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska, Politechnika Łódzka
- Reasumując, wydaje się, że naturalnym kierunkiem działań w zakresie odpadami komunalnymi w najbliższych latach powinna być budowa co najmniej kilkunastu instalacji spalania RDFu o wydajności około 2 mln Mg. Działania w tym kierunku są prowadzone, wiele instalacji zostało
wpisanych do wojewódzkich planów gospodarki odpadami, lecz ciągle każdy projekt budowy takiej instalacji napotyka na często irracjonalny sprzeciw społeczny. Okazuje się jednak, że pomimo oporu części społeczeństwa (rzadko kiedy jest to więcej niż 20%) udaje się realizować tego typu przedsięwzięcia, czego dowodem są funkcjonujące już nowe polskie spalarnie oraz realizacja najnowszego projektu w Rzeszowie.
To w skali Polski, a w Bielawie eksburmistrz nie zdawał sobie sprawy a obecny Burmistrz dr nauk ekonomicznych przestrzega przed prywatnymi inwestorami bo działają dla osiągnięcia zysku.
dociekliwa
dociekliwa 24.07.2021, 12:57
Witam nigdy nic nie komentuję ale teraz musze bo się uduszę . Rozbawiła mnie wypowiedź Pana Burmistrza że gdyby samorząd przejął sortownię to by się bardziej rozwijała, jeśli mamy tyle funduszy to może inwestować w szpitale, szkoły, infrastrukturę. Niech mi ktoś pokaże dobrze funkcjonujące przedsiębiorstwo Państwowe. No Panie burmistrzu nie zachęca Pan do inwestowania na naszym terenie. Niech ktoś się rozwinie a my zmienimy za parę lat plan zagospodarowania i przejmiemy biznes. A tak swoją droga zaskoczył mnie obraz pokazany z Drona wyobrażałam sobie hałdy śmieci a tu proszę porządek hale. Podobała mi się postawa redaktora że prowadził rozmowę z właścicielem nie poprzez atak ale drążenie tematu. Dajmy może szansę właścicielowi na przedstawieni rzeczowe funkcjonowania spalarni fakt nie brzmi to dobrze, ale to może tylko nazwa nas przeraża. Droga redakcjo TV Sudety, proszę zrobić dokładny wywiad z właścicielem być może to szansa dla naszej Bielawy . Czyż Kobierzyce nie są najbogatszą gminą w kraju ? No tak ale nie dzięki firmom państwowym.
Ktoś
Ktoś 23.07.2021, 23:39
Gdy znalazła się osoba, która coś zrobi z tymi śmieciami to wszystkim nie pasuje a niedługo to my utopimy się w tych śmieciach. Zamiast się cieszyć , że zostaną usunięte w bezpieczny sposób to się plujecie…Nasz kraj zamiast się rozwijać to cofa się…
dociekliwa
dociekliwa 24.07.2021, 13:00
Dokładnie a czy ktoś się zastanawia ja zlikwidują to miejsce to jakie będą koszty ich wywozu.
Krystian
Krystian 23.07.2021, 15:23
W sumie trochę prawdy w tym jest, dlaczego oczyszczalnia nie wydała żadnego oświadczenia na temat kontroli? A RDF bardzo dobry pomysł, osobiście popieram.

Pozostałe