DODATKOWE PIENIĄDZE NA DZIERŻONIOWSKIE STOŁÓWKI

  • 22.07.2021, 15:39
  • Telewizja Sudecka
DODATKOWE PIENIĄDZE NA DZIERŻONIOWSKIE STOŁÓWKI UM Dzierżoniów
Dzierżoniowskie podstawówki, w których prowadzone są szkolne stołówki, otrzymają dodatkowe pieniądze na remonty i wyposażenie.

Najwięcej środków trafi do Szkoły Podstawowej nr 3. Tutaj za pozyskanie 80 tys. zł i 20 tys. wkładu Dzierżoniowa wykonany zostanie remont pomieszczeń i zakupione wyposażenie jadalni, nowe chłodziarki i kuchenki.

W Szkole Podstawowej nr 9 za pozyskane 25 tys. zł i ponad 6 tys. wkładu własnego przeprowadzone zostaną prace remontowe i zakupiony sprzęt kuchenny.
Taka sama kwota trafi do Szkoły Podstawowej nr 5, w której oprócz prac remontowych wymienione zostaną m.in. wykładziny oraz pojawi się nowy sprzęt kuchenny i nowe krzesła.

Jedyną szkołą, w której nie ma stołówki jest będąca do niedawna gimnazjum Szkoła Podstawowa nr 1. Stołówka właśnie powstaje i w kolejnych latach miasto będzie ubiegało się o dofinansowanie.

Pozyskane przez miasto pieniądze pochodzą z rządowego programu „Posiłek w domu i szkole”. Łączna wysokość zdobytych środków to 130 tys. zł.
Stołówki w dzierżoniowskich podstawówkach prowadzone są przez wyłaniane w przetargach firmy. Obecnie wszystkie stołówki prowadzone są przez firmy z Dzierżoniowa. Na tej zasadzie będzie także prowadzona stołówka w Szkole Podstawowej nr 1.

W szkołach prowadzonych przez Dzierżoniów przeprowadzane są też inne prace porządkowo-remontowe. Ich zakres jest mniejszy niż zazwyczaj, ponieważ drobne remonty przeprowadzono w czasie kiedy szkoły były zamknięte z powodu COVID-19.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe