POWSTANIE PRZEJŚCIE PRZEZ TORY PRZY TARGOWISKU MIEJSKIM W BIELAWIE

  • 22.07.2021, 08:09 (aktualizacja 22.07.2021, 08:20)
  • Telewizja Sudecka
POWSTANIE PRZEJŚCIE PRZEZ TORY PRZY TARGOWISKU MIEJSKIM W BIELAWIE
Od grudnia 2019 r., kiedy ponownie uruchomiono, nieużytkowaną przez 4 dekady, linię kolejową nr 341, prowadzącą z Dzierżoniowa do dworca Bielawa Zachodnia, działkowcy ROD "Wolność" mają znacznie utrudniony dostęp do swoich ogrodów. Głównym tego powodem jest brak bezpiecznego przejścia przez tory na "wysokości" targowiska miejskiego.

Po licznych monitach ze strony bielawskiego samorządu, zarządca linii kolejowej tj. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu, w końcu rozpoczął proces projektowania oczekiwanego przez bielawian przejścia dla pieszych kategorii E.

W efekcie 13.VII.2021 r. do Urzędu Miejskiego w Bielawie wpłynęło pismo RDK PROJEKT Sp. z o.o. z Wrocławia z prośbą o uzgodnienie projektu technicznego.

Zgodnie z deklaracją DSDiK, po uzyskaniu pozwolenia na budowę rozpocznie się długo oczekiwany przez działkowców proces inwestycyjny.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
sk
sk 24.07.2021, 09:41

mariusz furgała, prymityw Dzierżoniowskiego komendanta wystawiający BEZPRAWNIE "lewe" mandaty na terenie PRYWATNYM spółdzielni m.
BWA
BWA 23.07.2021, 06:41
Przydało by się przejście na przystanku Bielawa Centralna w stronę zejścia w kierunku nowego bloku TBS ulicy Techników kawałek chodnika i schody aby nie przechodzić do okoła stacji bądź po błocie w ulewne dni przez tory by dostać się do mikro osiedla bądź poniższej części Bielawy.

Pozostałe