70 TYS. ZŁ NA RATOWANIE ZABYTKÓW Z BUDŻETU WOJ. DOLNOŚLĄSKIEGO TRAFI DO 2 PARAFII W GMINIE ŚWIDNICA

  • 16.07.2021, 14:14
  • Telewizja Sudecka
70 TYS. ZŁ NA RATOWANIE ZABYTKÓW Z BUDŻETU WOJ. DOLNOŚLĄSKIEGO TRAFI DO…
2 Parafie rzymskokatolickie z terenu gminy Świdnica znalazły się na tegorocznej liście beneficjentów, które otrzymają dotacje z budżetu woj. dolnośląskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie, lub roboty budowlane przy zabytkach w 2021 roku. Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął dziś jednogłośnie uchwałę przekazującą 5 milionów złotych na ochronę zabytków. Pieniądze będzie można przeznaczyć na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach znajdujących się na terenie całego regionu.

Warto podkreślić, że w tegorocznym naborze złożono 308 wniosków na łączną kwotę 39 mln zł. Wymogi formalne spełniło 213 wniosków, z czego ostatecznie dofinansowanie zostało objętych 93.

Parafia rzymskokatolicka w Bojanicach otrzymaną dotację w wysokości 50 tys. planuje przeznaczyć na remont konserwatorski dachów kościoła pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Makowicach - skrzydła północno – wschodnie. Natomiast parafia rzymskokatolicka w Grodziszczu przyznane środki w kwocie 20 tys. przeznaczy na II etap remontu elewacji kościoła parafialnego św. Anny.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe