MISTRZOSTWA POLSKI BMX W DZIERŻONIOWIE

  • 05.07.2021, 08:56 (aktualizacja 05.07.2021, 19:21)
  • Telewizja Sudecka
MISTRZOSTWA POLSKI BMX W DZIERŻONIOWIE
W niedzielę 4 lipca w Dzierżoniowie już po raz kolejny odbyły się Mistrzostwa Polski BMX. Na specjalnie wybudowanym torze przy ul. Sikorskiego ścigali się najlepsi zawodnicy z całego kraju.

 

Mistrzostwa Polski BMX Racing - Dzierżoniów 2021 przeszły do historii. Zawody odbyły się w dniu 4 lipca 2021 roku na torze „BMX PARK ARENA DZIERŻONIÓW”, przy ulicy Sikorskiego. Po raz kolejny mogliśmy gościć zawodników z całej Polski na najważniejszej imprezie BMX Racing w Polsce.

Łącznie do zawodów przystąpiło 80 zawodników. Udział w zawodach wzięli zawodnicy z całej Polski oraz zawodnicy z Irlandii oraz Dani. Bardzo dobra frekwencja sprawiła, że zawody były na bardzo dobrym poziomie sportowym. Dzięki zaangażowaniu wielu osób i ogromu włożonej pracy, zawody odbyły się na wysokim poziomie.

 

Złoci medaliści Mistrzostw Polski:

  • Emil Gorlicki – LKS Atom Boxmet Dzierżoniów
  • Antoni Break-Kempczyński – LKS Atom Boxmet Dzierżoniów
  • Inga Ostafin - KS LUBOŃ SKOMIELNA BIAŁA
  • Hanna Strzebońska – Aquila Wadowice
  • Jakub Siwiec - SOFARSOLAR LKKG
  • Patrycja Klemczak - UKS FENIKS RYDUŁTOWY
  • Paulina Tuz – SOFARSOLAR LKKG
  • Michał Kusiński - SOFARSOLAR LKKG

 

Organizator zawodów:

- LKS Atom Boxmet Dzierżoniów

- OSIR Dzierżoniów

- Miasto Dzierżoniów

 

Sponsorzy zawodów:

  • Miasto Dzierżoniów
  • NEXELO SUPREME
  • Brico Marche
  • Salon Sportowo Rowerowy K2
  • XXL Color Protect
  • Instal Gaz

 

 

Wyniki - oficjalne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Żak: 11-12 lat (rocznik: 2010-2009)

 

L.P

Imię i nazwisko

Klub

 

1

Emil Gorlicki

LKS Atom Boxmet Dzierżoniów

Mistrz Polski

2

Daniel Kołodziej

ROSKILDE BMX KLUB - DANIA

I - v-ce Mistrz Polski

3

Franciszek Krupa

SOFARSOLAR LKKG

II - v-ce Mistrz Polski

4

Nikodem Bartnik

SOFARSOLAR LKKG

 

5

Kajetan Łapiński

LKS Atom Boxmet Dzierżoniów

 

6

Mateusz Bolko

SOFARSOLAR LKKG

 

7

Szymon Przeczek

Lucan BMX

 

8

Karol Wagnerowski

LKS Atom Boxmet Dzierżoniów

 

9

Bartek Dzierzgwa

Spark Bmx Racing Nowa Sól

 

 

Marcel Hanc

LKS Atom Boxmet Dzierżoniów

DNF

 

Aleks Maciejewski

Spark Bmx Racing Nowa Sól

DNS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Żakini: 11-12 lat (rocznik: 2010-2009)

 

Miejsce

 

Imię i nazwisko

Klub

 

1

Inga Ostafin

KS LUBOŃ SKOMIELNA BIAŁA

Mistrz Polski

2

Olga Ostafin

KS LUBOŃ SKOMIELNA BIAŁA

I - v-ce Mistrz Polski

3

Katarzyna Wojtek

UKS FENIKS Czernica

II - v-ce Mistrz Polski

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Młodzik: 13-14 lat (rocznik: 2008-2007)

 

Miejsce

 

Imię i nazwisko

Klub

 

1

Antoni Break-Kempczyński

LKS Atom Boxmet Dzierżoniów

Mistrz Polski

2

Gracjan Zborowski

SPARK BMX RACING NOWA SÓL

I - v-ce Mistrz Polski

3

Dominik Poturnicki

Spark Bmx Racing Nowa Sól

II - v-ce Mistrz Polski

4

Mikołaj Piotrowski

KKW NEXELO WAŁBRZYCH

 

5

Franciszek Ostrowski

Spark Bmx Racing Nowa Sól

 

6

Bruno Bartczak

LKS Atom Boxmet Dzierżoniów

 

7

Jan Zieliński

Aquilla Wadowice

 

8

Igor Adasik

SOFARSOLAR LKKG

 

9

Oliwier Mańka

UKS FENIKS Czernica

 

10

Dawid Depta

Spark Bmx Racing Nowa Sól

 

11

Mateusz Lukoszek

UKS FENIKS Czernica

 

 

Olaf Olek

SOFARSOLAR LKKG

DNF

 

 

 

 

 

Młodziczka: 13-14 lat (rocznik: 2008-2007)

 

Miejsce

 

Imię i nazwisko

Klub

 

1

Hanna Strzebońska

Aquilla Wadowice

Mistrz Polski

2

Karolina Wagnerowska

LKS Atom Boxmet Dzierżoniów

I - v-ce Mistrz Polski

3

Magdalena Kura

UKS FENIKS Rydułtowy

II - v-ce Mistrz Polski

 

 

 

 

 

 

Junior Młodszy: 15-16 lat (rocznik: 2006-2005)

 

Miejsce

 

Imię i nazwisko

Klub

 

1

Jakub Siwiec

SOFARSOLAR LKKG

Mistrz Polski

2

Igor Ratajczak

Spark Bmx Racing Nowa Sól

I - v-ce Mistrz Polski

3

Olaf Ostafin

KS LUBOŃ SKOMIELNA BIAŁA

II - v-ce Mistrz Polski

4

Krzysztof Urbańczyk

Aquilla Wadowice

 

5

Adam Randak

Aquilla Wadowice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Juniorka Młodsza: 15-16 lat (rocznik: 2006-2005)

 

Miejsce

 

Imię i nazwisko

Klub

 

1

Patrycja Klemczak

UKS FENIKS RYDUŁTOWY

Mistrz Polski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Junior: 17-18 lat (rocznik: 2004-2003)

 

Miejsce

 

Imię i nazwisko

Klub

 

1

Adam Komisaruk

Spark Bmx Racing Nowa Sól

 

2

Kamil Bandurowski

Spark Bmx Racing Nowa Sól

 

3

Szymon Adamczyk

SOFARSOLAR LKKG

 

4

Patryk Lis

Aquilla Wadowice

 

 

 

 

 

 

Juniorka: 17-18 lat (rocznik: 2004-2003)

 

Miejsce

 

Imię i nazwisko

Klub

 

1

Natalia Niedźwiedź

SOFARSOLAR LKKG

 

 

 

 

 

 

Elita mężczyźni: 19 lat i starsi (rocznik: 2002 i starsi)

 

Miejsce

 

Imię i nazwisko

Klub

 

1

Gustaw Dądela

CST ACCENT MTB TEAM

 

2

Wojciech Gnojek

Aquilla Wadowice

 

3

Karol Adamczyk

SOFARSOLAR LKKG

 

 

 

 

 

 

Elita kobiety: 19 lat i starsi (rocznik: 2002 i starsi)

 

Miejsce

 

Imię i nazwisko

Klub

 

1

Marika Kudra

Aquilla Wadowice

 

2

Aleksandra Ziaja

TOKEN Grupa Instalbud Wilga Golkowice

 

 

 

 

 

 

Masters kobiety: 30 lat i więcej (1991 i starsi z licencją )

 

Miejsce

 

Imię i nazwisko

Klub

 

1

Paulina  Tuz

SOFARSOLAR LKKG

Mistrz Polski

2

Angelika Bartkiewicz

SOFARSOLAR LKKG

I - v-ce Mistrz Polski

3

Ewelina Purc

SOFARSOLAR LKKG

II - v-ce Mistrz Polski

 

 

 

 

 

Masters mężczyźni: 30 lat i więcej (1991 i starsi z licencją )

 

Miejsce

 

Imię i nazwisko

Klub

 

1

Michał Kusiński

SOFARSOLAR LKKG

Mistrz Polski

2

Jakub Rutkowski

GKK Peleton Okszów

I - v-ce Mistrz Polski

3

Michał Bartkiewicz

SOFARSOLAR LKKG

II - v-ce Mistrz Polski

4

Grzegorz Ziaja

Wilga Golkowice

 

           

 

 

 

 

dzieci: 7-8 lat i młodsi (rocznik: 2013 i młodsi) - dziewczyny

 

Miejsce

 

Imię i nazwisko

Klub

 

1

Maja Kołodziej

ROSKILDE BMX KLUB - DANIA

 

2

Zofia Strzebońska

Aquilla Wadowice

 

3

Alicja Kusińska

SOFARSOLAR LKKG

 

4

Matylda Ungeheuer

Kraków

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dzieci: 7-8 lat i młodsi (rocznik: 2013 i młodsi) - chłopcy

 

Miejsce

 

Imię i nazwisko

Klub

 

1

Franciszek Sawka

Spark Bmx Racing Nowa Sól

 

2

Aleksander Zajączkowski

LKS Atom Boxmet Dzierżoniów

 

3

Emil Marecki

 

 

4

Wojciech Niemirski

SOFARSOLAR LKKG

 

5

Ryszard Mikuła

Spark Bmx Racing Nowa Sól

 

6

Adam Wturski

LKS Atom Boxmet Dzierżoniów

 

7

Igor Samborski

LKS Atom Boxmet Dzierżoniów

 

8

Olaf Błaszczak

LKS Atom Boxmet Dzierżoniów

 

 

Adam Kusiński

SOFARSOLAR LKKG

DNF

 

 

 

 

 

dzieci: 9-10 lat (rocznik: 2011-2012) - dziewczyny

 

Miejsce

 

Imię i nazwisko

Klub

 

1

Lilianna Purc

SOFARSOLAR LKKG

 

 

 

 

 

 

dzieci: 9-10 lat (rocznik: 2011-2012) - chłopcy

 

Miejsce

 

Imię i nazwisko

Klub

 

1

Jakub Banach

SOFARSOLAR LKKG

 

2

Daniel Gorlicki

LKS Atom Boxmet Dzierżoniów

 

3

MICHAŁ SERAFIŃSKI

SPARK NOWA SÓL

 

4

Jan Gościniewicz

LKS Atom Boxmet Dzierżoniów

 

5

JAN SERAFIŃSKI

SPARK NOWA SÓL

 

6

Stanisław Krupa

SOFARSOLAR LKKG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

open 11-14 lat (rocznik: 2010-2007) - chłopcy

 

Miejsce

 

Imię i nazwisko

Klub

 

1

Jarosław Moskalik

Dzierżoniów

 

2

Szymon Weigelt

Bielawa

 

3

Krystian Szlaga

LKS Atom Boxmet Dzierżoniów

 

 

 

 

 

 

open 15 - i starsi (rocznik: 2006 i starsi) - chłopcy

 

Miejsce

 

Imię i nazwisko

Klub

 

1

Jakub Ostrowski

Nowa Sól

 

2

Kacper Ratajczak

Piława Górna

 

3

Miłosz Mitrofaniuk

Dzierżoniów

 

4

Filip Iwańczuk

SOFARSOLAR LKKG

 

5

Przemysław Ungeheuer

Kraków

 

 

         

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe