500 KM TRAS ROWEROWYCH CZEKA NA AMATORÓW DWÓCH KÓŁEK!

  • 29.06.2021, 21:12
  • Telewizja Sudecka
500 KM TRAS ROWEROWYCH CZEKA NA AMATORÓW DWÓCH KÓŁEK!
Wspólny projekt gmin Walim, Jedlina Zdrój i Głuszyca to 500 kilometrów tras rowerowych. Po kilkumiesięcznych pracach nad wspólnym przedsięwzięciem pod nazwą „Rowerowa 500”, Wójt Gminy Walim Adam Hausman, Burmistrz Jedliny-Zdroju Leszek Orpel oraz Burmistrz Głuszycy Roman Głód, dokonali w Jedlinie – Zdroju symbolicznego otwarcia Rowerowej 500.

Rowerowa 500 to nie tylko trasy, ale także punkty obsługi rowerzystów, gdzie można umyć, naprawić czy naładować rower elektryczny. To także ciekawe miejsca: jak punkty widokowe, zabytki, kąpieliska, parkingi oraz lokale gastronomiczne i noclegowe z dodatkową ofertą dla rowerzystów. To trasy rowerowe przeznaczone dla profesjonalistów, dla rodzin i osób, które traktują jednoślad wyłącznie jako środek transportu.

W Gminie Walim, Rowerowa 500 pokrywa się częściowo z trasami Strefy MTB Sudety oraz obejmuje położony w centrum Walimia Bike Park, którego atrakcją jest rock garden. W zasięgu rowerzystów są nasze największe atrakcje: Zamek Grodno, Sztolnie Walimskie, Jezioro Bystrzyckie, Wielka Sowa. Gdy zakończy się modernizacja kolei bystrzyckiej, czyli malowniczej trasy kolejowej 285, łączącej Jedlinę-Zdrój, Jugowice, Zagórze Śląskie ze Świdnicą i Wrocławiem, wielbiciele turystyki rowerowej będą mogli przyjechać do nas ze swoimi jednośladami i z naszych stacji wyruszyć na nasze malownicze trasy – podkreśla Adam Hausman.

W ramach „Rowerowej 500” na terenie gminy Walim  wytyczono i oznaczono ponad 150 kilometrów tras, w tym 4 trasy szosowe i  4 trasy górskie oraz Bike Park XC i trasa Active.  (od W1 do J10).  Wszystkie zostały oznakowane.  Tworzy przejazdy o różnorodnej skali trudności.

W przyszłym tygodniu rozpocznie się kolportaż bezpłatnych map dla turystów, na których zaznaczone są różne atrakcje oraz lokale gastronomiczne i noclegowe, z ofertą  dla rowerzystów.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe