GMINA KŁODZKO: "PIĘKNA I AKTYWNA WIEŚ", 35 SOŁECTW WALCZY O GŁÓWNĄ NAGRODĘ

  • 13.06.2021, 09:18 (aktualizacja 13.06.2021, 09:28)
  • Jarosław Wrona
GMINA KŁODZKO: "PIĘKNA I AKTYWNA WIEŚ", 35 SOŁECTW WALCZY O GŁÓWNĄ NAGRODĘ FB Jaszkowa Dolna
Po rocznej przerwie wrócił konkurs "Piękna i aktywna wieś" realizowany na terenie gminy Kłodzko. Jak informuje wójt Zbigniew Tur w tym roku oceniane są: estetyka wsi, strona internetowa i inicjatywy oddolne. Nie będą brane pod uwage aktywności na forum wsi.

Pierwszy objazd komisji odbył się na początku czerwca, kolejny w lipcu i na początku sierpnia. Ze względu na trudną sytuację finansową gminy zmniejszyła się pula nagród. Za 1 miejsce przewidziano nagrodę w wysokości 3 tys. złotych. Mimo tego już widać, że mieszkańcy starają się, aby ich wsie wyglądały wyjątkowo. Powstają skwery, klomby, a także przyjazne turystom przystanie rowerowe.  W sumie zostanie nagrodzonych 10 sołectw.

Jarosław Wrona

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe