ZNASZ GÓRY SOWIE? ZDOBĄDŹ TRZECI STOPIEŃ ODZNAKI!

  • 09.06.2021, 17:20
  • Telewizja Sudecka
ZNASZ GÓRY SOWIE? ZDOBĄDŹ TRZECI STOPIEŃ ODZNAKI!
Znasz Góry Sowie? Zdobądź trzeci stopień odznaki ! Góry Sowie to nie tylko Wielka Sowa. Odkryj je tego lata podczas fantastycznej przygody zbierając pieczątki i wspomnienia. W książeczce weryfikacyjnej „Znam Góry Sowie” znajdziesz ponad 40 miejsc, które zachwycają i przede wszystkim pozwolą odkryć mniej znane zakątki Gór Sowich.


Projekt „Znam Góry Sowie” realizowany przez Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich wspólnie z oddziałem PTTK Ząbkowice Śląskie swój początek miał w 2015 roku, wtedy ustanowiono dwa stopnie odznaki turystycznej „Małą” i „Dużą”. Do tego czasu zdobywców odznak jest już kilkuset i cieszy fakt, że są to mieszkańcy całej Polski i nie tylko.
Podstawą weryfikacji odznaki jest posiadanie książeczki weryfikacyjnej odznaki „Znam Góry Sowie” lub samodzielne wykonanie kroniki z zachowaniem wymogów regulaminu.

Teraz odświeżony projekt zyskał trzeci stopień odznaki „Wielkiej”.

To nie lada gratka dla amatorów turystyki, którzy wędrując po górach mogą potwierdzić ich znajomość wyjątkowymi trzema stopniami odznaki. Na stopień mały należy potwierdzić 12 dowolnych miejsc z wykazu, na stopień duży 14 dowolnych miejsc z wykazu, na stopień wielki 16 dowolnych miejsc z wykazu.

Podstawą weryfikacji odznaki jest posiadanie książeczki weryfikacyjnej odznaki „Znam Góry Sowie” lub samodzielne wykonanie kroniki z zachowaniem wymogów regulaminu.

Książeczkę można nabyć u przodownika turystycznego Mirosława Gontkowskiego, a wkrótce podamy wykaz miejsc w poszczególnych gminach, które będą również dystrybuować książeczkę.

W czasie wakacji odbędą się także spotkania w Górach Sowich, podczas których STGGS będzie promowało projekt i odznakę, wszelkie informacje i aktualności na temat projektu znajdują się:

www.facebook.com/Owl.Mountains

oraz na:

www.gorysowie.org

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe