POCIĄGIEM ZE ŚWIDNICY DO WROCŁAWIA – JUŻ ZA KILKA MIESIĘCY!

  • 09.06.2021, 07:00
  • Telewizja Sudecka
POCIĄGIEM ZE ŚWIDNICY DO WROCŁAWIA – JUŻ ZA KILKA MIESIĘCY!
Dobra wiadomość dotycząca linii kolejowej nr 285: kończy się układanie toru między Wrocławiem, a Sobótką. Od Sobótki Zachodniej do Świdnicy po nowych torach już jeżdżą pociągi towarowe.

Realizujące prace PKP Polskie Linie Kolejowe SA zapowiadają udostępnienie całej trasy dla ruchu pasażerskiego na koniec tego roku. Między Wrocławiem, a Świdnicą będzie 14 przystanków z nowymi peronami: Wrocław Wojszyce, Wrocław Partynice, Bielany Wrocławskie, Domasław, Kobierzyce, Wierzbice Wrocławskie, Pustków Żurawski, Rogów Sobócki, Sobótka, Sobótka Zachodnia, Szczepanów, Marcinowice, Pszenno, Świdnica Przedmieście.

Ważne jest, że zakres tej inwestycji uwzględnia plany budowy drugiego toru na odcinku Wrocław – Kobierzyce i reaktywacji linii nr 310 Kobierzyce – Piława Górna. Na stacji w Kobierzycach przebudowywany jest układ torów – nowa „mijanka” pozwoli tu na obsługę większej liczby połączeń.

Kolejowa trasa z Wrocławia przez Sobótkę Zachodnią do Świdnicy liczy ok. 60 km. Pociągi pasażerskie pojadą tu z prędkością do 100 km/godz.

Inwestycja, warta prawie 217 mln zł, realizowana jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe