POWSTANIE GALERIA DZIERŻONIÓW

  • 07.06.2021, 19:36
  • Telewizja Sudecka
POWSTANIE GALERIA DZIERŻONIÓW
Na terenach byłego dworca PKS przy ul. Prochowej w Dzierżoniowie powstanie nowe centrum handlowe. Efekt zmian wiążących się także z zagospodarowaniem południowej części starówki zobaczymy w drugiej połowie przyszłego roku.

Jeden poziom nowego obiektu handlowo-usługowego ma być dostępny od ulicy Prochowej, drugi będzie znajdował się na wysokości marketu Netto. Na obu poziomach funkcjonować mają parkingi, łącznie na około 130-150 miejsc postojowych. Przewidywana powierzchnia handlowa - 8000 m2.

Park handlowy ma być architektonicznie wkomponowany w otoczenie. Inwestycja jest już na etapie uzgodnień. Prywatny inwestor zapowiada, że oprócz sieciówek będzie też przestrzeń dla lokalnych przedsiębiorców.

Jednocześnie z rozpoczęciem inwestycji mają ruszyć prace związane z remontem uszkodzonego muru oporowego, który jest własnością firmy budującej centrum handlowe. - Remont muru i modernizacja ul. Prochowej są ze sobą sprzężone. Inwestor zadeklarował przystąpienie do prac jesienią tego roku, więc miasto będzie mogło wreszcie równolegle ruszyć z modernizacją ul. Prochowej. Ze względów technologicznych trzeba rozebrać mur i nawierzchnię ulicy. Jesteśmy na etapie projektowania. Planujemy remont od ul. Batalionów Chłopskich do ronda przy synagodze, a ulica Prochowa ponownie będzie dwukierunkowa - mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Paulina
Paulina 09.06.2021, 20:21
Napisał Pan co uwazał moim zdaniem miasto powinno się rozwijać w innych są lokalne sklepiki i centra a każdy wybiera co uważa za słuszne jeśli ktoś chodził do lokalnego to i chodzić będzie a jeśli ktoś jeździł na zakupy to teraz będzie miał u siebie..
Rysiek
Rysiek 09.06.2021, 09:19
Po co kolejne centrum handlowe? Jest już jedno na Piastowskiej. Co z małymi lokalnymi sklepami, o które tak walczy miasto akcją "kupuj lokalnie"? Okolice netto to dość spokojny teren zielony, a teraz będzie ruchliwe, zasmrodzone spalinami i zaśmiecone. W centrum bedzie miejsce dla lokalnych handlarzy? Zobaczymy, jaki krzykną sobie czynsz i czy będzie ich stać. Teraz jest trend bliżej natury i ekologii, sadzi się drzewa i aranżuje tereny zielone. Konsumpcjonizmowi zdecydowane nie! Nie podoba mi się ten pomysł!

Pozostałe