KLASY SPORTOWE W SP 10 W BIELAWIE CZEKAJĄ NA UCZNIÓW

 • 04.05.2021, 09:14
 • Telewizja Sudecka
KLASY SPORTOWE W SP 10 W BIELAWIE CZEKAJĄ NA UCZNIÓW
Zapraszamy Państwa do obejrzenia filmu, będącego zaproszeniem do kontynuowania nauki w klasie 4 w oddziale sportowym. Film powstał w oparciu o wydarzenia i doświadczenia poprzednich klas sportowych. Organizacja tegorocznej klasy sportowej, będzie znacząco różniła się od poprzednich roczników. Pierwszą i zasadniczą różnicą jest skrócony okres realizacji programu sportowego z pięciu do trzech lat. Jest to nasze świadome działanie ze względu na zbytnie obciążenie godzinami i obowiązkami klas 7 i 8 przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty.

 

Organizacja klasy sportowej:

 1. Uczeń klasy sportowej zobowiązany jest posiadać aktualne badania lekarskie wykonywane na koszt rodzica.
 2. Cykl kształcenia sportowego trwa 3 lata – klasy 4-6.
 3. Celem programu jest ogólne usportowienie uczniów, pokazanie im ich mocnych stron, możliwość doświadczania różnorodnych dyscyplin sportowych.
 4. Program klasy sportowej zakłada 10 godzin wychowania fizycznego. W ramach tych godzin realizowane będą następujące dyscypliny sportowe:
 • Pływanie, pływanie synchroniczne (dziewczęta), pływanie z elementami ratownictwa medycznego
 • Piłka nożna
 • Aerobic
 • Piłka koszykowa
 • Piłka siatkowa
 • Lekkoatletyka
 1. Uczniowie maja zapewniony jeden pełnowartościowy posiłek dziennie - drugie śniadanie.
 2. Każdy uczeń zostaje wyposażony w stój sportowy w połowie finansowany przez szkołę.
 3. Jeden raz w roku ( czerwiec) uczniowie uczestniczą w obozie sportowym,
  50% kosztów obozu uczestnika dofinansowuje szkoła.
 4. Uczniowie uczestniczą w licznych zawodach i olimpiadach sportowych.

 

Dlaczego warto zapisać dziecko do klasy sportowej:

 1. Sport kształtuje charakter uczniów – stają się oni zmotywowani do działania, posiadają silną wolę i  chęć samorealizacji. Dodatkowo, od młodych lat uczą się organizacji. Muszą tak zaplanować swoje obowiązki, by znaleźć czas także na przyjemności. Wyznaczają sobie cele w życiu i do nich dążą.
 2. Szansa na sukces - sport rozwija pasję dziecka, co w przyszłości może zaowocować tym, że będzie ono bardziej zmotywowane, a także nie będzie szukało odreagowania emocji w inny sposób. Skupienie się na sporcie sprawia także, że dziecko nie spędza całego wolnego czasu przed komputerem, co w dzisiejszych czasach jest sporym zagrożeniem.
 3. Zdrowe nawyki - dziecko uczy się pewnych zdrowych nawyków, które są przydatne podczas całego życia. Mimo ukończenia szkoły, takie osoby z chęcią spędzają czas na zewnątrz i uprawiają sporty – co wpływa na ich lepszy stan zdrowia. Nawyki
  z dzieciństwa procentują w dalszym życiu.
 4. Kontakty towarzyskie
 5. Klasa sportowa to bardzo dobry wybór, o ile samo dziecko jest nią zainteresowane. Rozwój fizyczny, jaki zapewnia taka klasa sprawia, że odnosi ono sukcesy nie tylko w sporcie, ale także w innych sferach życia.

 

 

UWAGA:
W dniu 11 maja o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie online (Teams) dla wszystkich zainteresowanych rodziców i uczniów klas 3.
Spotkanie zaznaczone będzie w kalendarzu Teams Uczniów. Wezmą w nim udział nauczyciele wychowania fizycznego – autorzy programu dla klasy sportowej oraz dyrekcja.

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:


Pozostałe