ROZPOCZĘTO OCZYSZCZANIE DZIAŁEK INWESTYCYJNYCH PRZY UL. WYSOKIEJ W BIELAWIE

  • 20.04.2021, 15:38 (aktualizacja 20.04.2021, 17:07)
  • Telewizja Sudecka
ROZPOCZĘTO OCZYSZCZANIE DZIAŁEK INWESTYCYJNYCH PRZY UL. WYSOKIEJ W BIELAWIE
10.XI.2020 r. został podpisany akt notarialny, na mocy którego Gmina Bielawa przejęła od Polskiego Związku Działkowców nieruchomość gruntową o powierzchni 10.892 m2, położoną przy ul. Wysokiej.

Grunty te od lat nie były użytkowane i sukcesywnie zarastały samosiejkami. Dlatego też podjęte zostały działania zmierzające do ich przejęcia, a następnie przekwalifikowania na działki budowlane, przeznaczone pod budownictwo jednorodzinne.

Obecnie przystąpiono do usunięcia samosiejek, roślinności niskopiennej, opuszczonych obiektów gospodarczych i altanek. Teren zostanie oczyszczony z zalegających tam nieczystości.

Docelowo parcela ta zostanie podzielona na 9 odrębnych działek o areałach 9-10 arów. W niedalekiej przyszłości zostaną one wystawione do zbycia w drodze przetargów nieograniczonych.

Biorąc pod uwagę fakt, iż ceny transakcyjne uzyskiwane przy sprzedaży podobnych nieruchomości w tym rejonie Bielawy wynoszą ok. 250 zł/m2, należy stwierdzić że dzięki podjętym działaniom budżet naszego samorządu wzbogaci się w najbliższym czasie o ok. 2.500.000 zł.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe