OLGA TOKARCZUK WŚRÓD INWESTORÓW, KTÓRZY ZAKUPILI WILLĘ RODZINY ROSE W NOWEJ RUDZIE

  • 16.04.2021, 20:07 (aktualizacja 16.04.2021, 20:12)
  • Jarosław Wrona
OLGA TOKARCZUK WŚRÓD INWESTORÓW, KTÓRZY ZAKUPILI WILLĘ RODZINY ROSE W…
XIX-wieczna willa rodziny Rose w historycznym centrum Nowej Rudy została w piątkowym przetargu sprzedana przez Gminę Nowa Ruda. Nabywcą jest grupa pięciorga inwestorów, w tym Olga Tokarczuk z mężem Grzegorzem Zygadło oraz właściciele zabytkowego zespołu Zamek Sarny w pobliskiej Ścinawce Górnej.

Inspirując się tradycją drukarstwa, inwestorzy zadeklarowali utworzenie w nieruchomości pensjonatu, którego przestrzenie będą wykorzystywane także na działalność kulturalną i edukacyjną. Przed budynkiem znajduje się pomnik Gutenberga, twórcy pierwszej przemysłowej metody druku. Planowane jest włączenie willi w program odbywającego się od kilku lat w sezonie letnim Festiwalu Góry Literatury. Cena nabycia wyniosła ponad 511 tys. zł. Prace koncepcyjne i projektowe willi ruszą w ciągu najbliższych tygodni a początek prac budowlanych i konserwatorskich spodziewany jest w drugiej połowie 2021 r. Willa objęta jest ochroną konserwatorską, dlatego wszystkie prace odbędą się w uzgodnieniu z wałbrzyską delegaturą Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.

Materiał informacyjny Urzędu Gminy Nowa Ruda w porozumieniu z Olgą Tokarczuk i Zamkiem Sarny

Jarosław Wrona

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe