NOWA HERMANA CORAZ BLIŻEJ. BĘDĄ KOLEJNE NOWE DROGI W W PIESZYCACH

  • 15.04.2021, 09:57
  • Telewizja Sudecka
NOWA HERMANA CORAZ BLIŻEJ. BĘDĄ KOLEJNE NOWE DROGI W W PIESZYCACH
Powoli dobiegają końca prace związane z budową nowej nawierzchni na ulicy Hermana w Pieszycach. Wcześniej wykonano kanalizację deszczową. Gmina Pieszyce pozyskała na ten cel z Funduszu Dróg Samorządowych blisko 650 000 zł.

W poprzednich latach w ulicy Hermana wykonaliśmy kanalizację sanitarną oraz oświetlenie. Przygotowaliśmy również projekt wodociągu, który nie będzie zlokalizowany w drodze, więc może stanowić niezależną inwestycję, ale jego wykonanie uzależnione będzie od zapotrzebowania mieszkańców.
Gmina Pieszyce w latach 2017 i 2018 ogłosiła trzy przetargi na wykonanie tej drogi. Każdy z nich zdecydowanie przewyższał możliwości finansowe Gminy, a pozyskanie finansowania zewnętrznego na tego typu inwestycję nie było możliwe.
Udało się za to wybudować drogę polną w ciągu ulicy Hermana w kierunku jeziora w Bielawie. W ten sposób powstała droga asfaltowa łącząca Pieszyce z Bielawą, która tworzy ciąg pieszo – rowerowy.
Wszystkie prace związany z budową drogi, powinny zakończyć się do 30 kwietnia 2021 r. Koszt prac to 834 340,93 zł.
Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie realizacji kolejnych inwestycji drogowych, w tym całkowitej przebudowy ulicy Kopernika (III etap), pudowy parkingu pomiędzy Pieszycami a Kamionkami oraz budowy nakładki we wsi Kamionki. Gmina otrzymała an ten cel promesę na blisko 2,5 mln złotych z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe