OBOSTRZENIA SANITARNE PRZEDŁUŻONE DO 18 KWIETNIA

  • 07.04.2021, 16:49
  • Telewizja Sudecka
OBOSTRZENIA SANITARNE PRZEDŁUŻONE DO 18 KWIETNIA
7 kwietnia rząd zdecydował o przedłużeniu obostrzeń sanitarnych, które zostały wprowadzone 27 marca na terenie całej Polski. Ograniczenia w życiu społecznym i gospodarczym potrwają do 18 kwietnia, o czym poinformował dzisiaj Minister Zdrowia.

Obostrzenia oznaczają dalsze zawieszenie działalności przedszkoli i żłobków, salonów fryzjerskich, kosmetycznych i części sklepów wielkopowierzchniowych, a także limity wiernych w kościołach.
W sklepach o powierzchni do 100 mkw. limit przebywających klientów wynosi 1 osobę na każde 15 mkw., a w większych sklepach – 1 osoba na każde 20 mkw.

Zgodnie z decyzją rządu zawieszona jest nadal działalność sklepów meblowych i budowlanych o powierzchni powyżej 2 tys. m kw.

Z kolei liczba wiernych w kościołach pozostaje zmniejszona do 1 osoby na każde 20 metrów kwadratowych.
Hurtownie i składy budowlane mogą działać normalnie.

Zamknięte pozostają galerie handlowe, z wyjątkiem funkcjonujących w nich aptek, drogerii, sklepów spożywczych, salonów prasowych i księgarni.

Rząd podtrzymał również decyzję o zamknięciu salonów urody, kosmetycznych i fryzjerskich.
Zamknięte są nadal żłobki i przedszkola. Będą mogły z nich korzystać jedynie dzieci rodziców wykonujących zawody medyczne i służb porządkowych, podczas wykonywania przez nich obowiązków służbowych.

Całkowicie zamknięte są obiekty sportowe. Trenować mogą w nich wyłącznie zawodowi sportowcy. Zamknięte są również korty tenisowe i ścianki wspinaczkowe.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe