BLISKO 7.300.000 ZŁ DOTACJI NA ROZWÓJ TURYSTYKI W GMINIE BIELAWA

  • 30.03.2021, 12:33 (aktualizacja 30.03.2021, 12:34)
  • Telewizja Sudecka
BLISKO 7.300.000 ZŁ DOTACJI NA ROZWÓJ TURYSTYKI W GMINIE BIELAWA
25 marca 2021 r. opublikowane zostały wyniki Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich. Okazało się, że wniosek Gminy Bielawa dotyczący rozwoju turystyki, uzyskał wsparcie kwotą aż 7.275.368,36 zł.W jego ramach przewidziano realizację 3 przedsięwzięć inwestycyjnych, w szczególności:

1. Budowę Centrum Turystyki Aktywnej, w skład którego wchodzić będzie hala wielofunkcyjna wraz z zapleczem noclegowym i gastronomicznym, połączona z istniejącym aquaparkiem oraz klubem fitness i zespołem saun.

2. Przebudowę i rozbudowę dróg gminnych łączących jedną z największych atrakcji turystycznych regionu – Camping „Sudety” oraz Jezioro Bielawskie – z drogą wojewódzką nr 384. Zaplanowano poszerzenie dróg, budowę chodników, oświetlenia ulicznego, ścieżki rowerowej oraz parkingów.

3. Budowę tężni plenerowej – będzie to konstrukcja z drewna iglastego (sosna, świerk) i gałązek brzozowych oraz urządzeń do pompowania solanki. Mikroklimat tężni wykorzystywany jest w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, rozedmie płuc, nadciśnienia tętniczego. Z kolei inhalacje u ludzi zdrowych powodują wzrost odporności ich organizmów.

Realizacja zadań znacząco poprawi atrakcyjność turystyczną Bielawy i pomoże w usuwaniu skutków COVID-19 wśród lokalnej społeczności.

Całkowita kosztorysowa wartość wszystkich wyżej wymienionych inwestycji opiewa na kwotę aż 35.500.000 zł. Dodać jednak należy, że Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich nie jest jedynym programem pomocowym, do którego Gmina złożyła wnioski o dofinansowanie przedmiotowych zadań. Kolejne rozstrzygnięcia konkursów już wkrótce.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ip
ip 31.03.2021, 04:33
brawo

Pozostałe