POŚCIG ULICAMI BIELAWY!

  • 05.03.2021, 13:32
  • Telewizja Sudecka
POŚCIG ULICAMI BIELAWY!
Policjanci z bielawskiego komisariatu po pościgu zatrzymali mężczyznę. Uciekający nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, okazało się, że nie miał uprawnień

4 marca po 3:00, pełniący służbę patrolową na terenie Bielawy funkcjonariusze, zauważyli jadącego Peugota na obcych numerach rejestracyjnych, który dodatkowo wykonując manewr skrętu nie włączył kierunkowskazu. Policjanci postanowili zatrzymać samochód do kontroli, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierujący nie zatrzymał się, a wręcz przyspieszył. To był początek trwającego ulicami Bielawy pościgu. Mężczyzna jadący Peugeotem widząc, iż nie zdoła uciec zatrzymał samochód. Dalsze czynności wykazały, że 20 letni mieszkaniec naszego powiatu nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

Powodem podjęcia interwencji było wykroczenie, a postępowanie zakończy się wyrokiem, gdyż art. 178b Kodeksu karnego mówi: „kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe