DOTACJA Z POWIATU DZIERŻONIOWSKIEGO NA REMONT KOŚCIOŁA W BIELAWIE

  • 03.03.2021, 13:49
  • Telewizja Sudecka
DOTACJA Z POWIATU DZIERŻONIOWSKIEGO NA REMONT KOŚCIOŁA W BIELAWIE
Zgodnie z uchwałą Rady Powiatu Dzierżoniowskiego, jaka została podjęta 23 lutego podczas sesji, powiat przekaże dotację w wysokości 50.000 złotych na prace remontowe Kościoła pw. Bożego Ciała w Bielawie.

Pieniądze zostaną wykorzystane przez parafię na remont najbardziej zniszczonego fragmentu dachu kościoła (połać południowo – wschodnia). Według uzgodnień prace mają się zakończyć do 30 listopada tego roku, ale parafia planuje realizację remontu o wiele szybciej. Dach wymaga bowiem naprawdę pilnych napraw, więc z wykonaniem remontu nie można zwlekać.

Kościół Bożego Ciała w Bielawie to dawny kościół ewangelicki, zbudowany w 1743 r. Na początku był bardzo prosty i skromny, bez wieży, dzwonów i organów. Wieżę dobudowano dopiero w 100 rocznicę powstania świątyni. We wnętrzu zwracają uwagę niezwykle kunsztowna konstrukcja drewnianego stropu oraz obszerne dwukondygnacyjne balkony. Ciekawostką są organy kościelne z 1754 r.

Powiat Dzierżoniowski każdego roku przyznaje dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach znajdujących się na terenie powiatu. O przyznaniu dotacji każdorazowo decyduje Rada Powiatu Dzierżoniowskiego.
fot. arch. UM Bielawa

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe