BLISKO 200.000 DOFINANSOWANIA NA WALKĘ ZE SMOGIEM W GMINIE BIELAWA

  • 19.02.2021, 10:08
  • Telewizja Sudecka
BLISKO 200.000 DOFINANSOWANIA NA WALKĘ ZE SMOGIEM W GMINIE BIELAWA
Aby urzeczywistniać wizję Bielawy jako modelowego miasta ekologicznego, w roku 2021 zostanie zrealizowana IV edycja programu pn. "Ograniczenie niskiej emisji polegającej na zmianie systemu ogrzewania w lokalach lub budynkach mieszkalnych na terenie Gminy Bielawa".

W ramach uzyskanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wsparcia finansowego w kwocie 187.222,67 zł, mieszkańcy Bielawy otrzymają dotacje na wymianę źródeł ciepła w swoich lokalach mieszkalnych.

Biorąc pod uwagę fakt, że bielawski samorząd na wsparcie jednego lokalu przeznacza 2.000 zł (tj. 50 % ceny zakupu nowego, dwu-funkcyjnego kotła gazowego), należy stwierdzić, iż udzielone z NFOŚiGW dofinansowanie pozwoli na wymianę źródeł ciepła na ekologiczne w niemal 100 kolejnych mieszkaniach.

Od początku obecnej kadencji samorządu łączna kwota wsparcia, wypłacona mieszkańcom Bielawy, przekroczyła 660.000 zł, co oznacza zmianę sposobu ogrzewania w ponad 330 lokalach mieszkalnych.

Działanie to jest zgodnie z celem strategicznym nr 3 „Ekologia jako element budowania przewagi konkurencyjnej Bielawy”, w szczególności z celem operacyjnym nr 3.7 „Systematyczne ograniczanie na terenie Gminy niskiej emisji”, które są zapisane w Strategii Rozwoju Bielawy.

Zdaję sobie sprawę, że jest to tylko kropla w morzu potrzeb, jednak nie zamierzam na tym poprzestać.

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe