NA CO KŁODZKI MAGISTRAT WYDAJE PIENIĄDZE? DZISIAJ WYROK W SPRAWIE MŁYNA

  • 15.02.2021, 09:47 (aktualizacja 15.02.2021, 10:01)
  • Jarosław Wrona
NA CO KŁODZKI MAGISTRAT WYDAJE PIENIĄDZE? DZISIAJ WYROK W SPRAWIE MŁYNA
Zastanawiali się Państwo, jak zbudowany jest budżet Kłodzka? Jak wyglądają wydatki miasta i co pochłania najwięcej środków? A jeśli wpływy z Państwa podatków (bez subwencji, itp.) wynosiłby jedynie 1 zł, to jak wyglądałby podział tych środków? Zobacz grafikę.

Burmistrz Kłodzka, Michał Piszko poinformował, że dzisiaj powinniśmy usłyszeć wyrok w sprawie kłodzkiego młyna (termin ogłoszenia był już kilka razy przekładany). Sprawa dotyczy działań w 2010 r. (burmistrzem Kłodzka był Bogusław Szpytma, obecny wicewojewoda). Wtedy to przeprowadzono prace na ul. Zofii Stryjeńskiej, które miały doprowadzić do tego, że znajdujący się tam młyn przestał funkcjonować. W 2014 r. właściciel młyna złożył pozew przeciwko Gminie Miejskiej Kłodzko. Sąd I instancji przyznał rację przedsiębiorcy i wydał wyrok nakazujący wypłatę przedsiębiorcy 11,6 miliona złotych. Ile miasto ostatecznie zapłaci odszkodowania? O tym będziemy Państwa informować.

Jarosław Wrona

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe