PIERWSZA NARADA SOŁTYSÓW W 2021 ROKU

  • 28.01.2021, 09:50
  • Telewizja Sudecka
PIERWSZA NARADA SOŁTYSÓW W 2021 ROKU
27 stycznia w świetlicy w Słotwinie odbyła się pierwsza w nowym, 2021 roku narada sołtysów z terenu gminy Świdnica.

Spotkanie rozpoczęła wójt gminy Świdnica składając zebranym noworoczne życzenia, przede wszystkim te dotyczące niezawodnego zdrowia. Narada była także okazją do przedstawienia przez skarbnik gminy Annę Szymkiewicz najważniejszych punktów planu budżetowego na 2021 rok, a także do podsumowań i najważniejszych informacji dotyczących wykorzystania funduszu sołeckiego za rok 2020.

Jednym z punktów spotkania było także przekazanie przez zastępcę wójta Bartłomieja Strózika informacji o najważniejszych inwestycjach – tych wykonanych, a także tych zaplanowanych. Wśród najważniejszych z wymienionych zadań, znalazła się trwająca budowa żłobka i przedszkola w Pszennie przy ul. Słonecznej.

Obecny podczas narady kierownik Działu Rolnictwa i Ochrony Środowiska poinformował zebranych o mającym się rozpocząć na przełomie marca i kwietnia 2021 roku programie, dzięki któremu mieszkańcy gminy mogą uzyskać dofinansowanie na wymianę pieca oraz na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków, a także o zbiórce i możliwościach samodzielnego oddawania odpadów tzw. wielkogabarytowych.

Sołtysów poinformowano także o punktach szczepień na terenie gminy Świdnica (Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wiejski Ośrodek Zdrowia Lutomia Dolna 28 oraz przychodnia "MEDIMEX" SP. Z O.O. w Pszennie, przy ul. Słonecznej 9).

Miłymi akcentami tego dnia było przypomnienie i podsumowanie konkursu na najładniej przystrojony dom na terenie gminy Świdnica, a także podziękowania skierowane do Koła Gospodyń Wiejskich w Krzyżowej, dzięki którym pracowników i klientów urzędu, już od wejścia cieszyły pięknie, świątecznie ozdobione skrzaty. Wójt gminy na ręce sołtys Agnieszki Wolak przekazała podziękowania dla pań z KGW „Krzyżowianki”

Na zakończenie narady przypomniano także o możliwości rozłożenia opłat podatkowych na raty. Wójt gminy Teresa Mazurek zwróciła się z prośbą, aby sołtysi przekazali tę informację swoim mieszkańcom.

Kolejna narada ma się odbyć za około 3 miesiące.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe