Mateusz w studiu nagrań w Krakowie

  • 14.01.2021, 16:10
  • Telewizja Sudecka
Mateusz w studiu nagrań w Krakowie
15-letni wokalista z Dzierżoniowa, Mateusz Subocz, uczeń I LO, został finalistą VIII edycji Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Krakowie w kategorii wiekowej 15-17 lat. Nagrodą było profesjonalne nagranie utworu „Aniołowie biali” w studiu. Mateusz w pełni na nie zasłużył, bo ostatni miesiąc, a właściwie miesiące, były dla niego bardzo pracowite.

Choć ze względu na pandemię festiwale i koncerty z udziałem publiczności nie odbywają się, ale działania przeniosły się do sieci. A w niej Mateusz czuje się jak ryba w wodzie. W styczniu nie tylko znalazł się wśród 28 finalistów krakowskiego konkursu, którego jurorami byli Elżbieta Zapendowska, Marika, Czesław Mozil, Patrick the Pan oraz Waldemar Domański, ale zdobył także I miejsce w V Mikołajkowym Konkursie Piosenki w Miejskim Ośrodku Kultury w Bukownie.

W grudniu tych sukcesów było jeszcze więcej: II miejsce na XV Międzynarodowym Festiwalu Digi Talenty 2020 Zima 2020 w Polanicy Zdroju, wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwal Piosenki  „Zimowe Granie” w Gdyni, III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Piosenek Świątecznych „Kolęda jest dobra na wszystko” w Wieliszewie, I miejsce na XXVIII Festiwalu Poezji Śpiewanej „Mimoza 2020” we Wrocławiu oraz wyróżnienia w legnickim Festiwalu Piosenki dla Młodzieży „Co nam w duszy gra” i XXVIII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym „Scena Prezentacji Młodych” w Lubiniu.

Jeszcze wcześniej, w październiku, wyśpiewał sobie III miejsce na XXIX Festiwal Piosenki Dziecięcej Legnica. W kategorii solo wokalne MAXI zajął w Polanicy II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Internetowym „Digi-Talenty Jesień 2020”. Zdobył także wyróżnienie w III Ogólnopolskim Konkursie „Piosenki naszych rodziców” w Płochocinie i III miejsce w Kutnie na XII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki KWIETNIK 2020.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe