PIERWSZE OSOBY ZASZCZEPIONE PRZECIWKO KORONAWIRUSOWI

  • 28.12.2020, 08:12
  • Telewizja Sudecka
PIERWSZE OSOBY ZASZCZEPIONE PRZECIWKO KORONAWIRUSOWI
27 grudnia w Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu w ramach Etapu „0” Narodowego Programu Szczepień zaszczepione zostały pierwsze osoby spośród personelu medycznego. Łącznie na całym Dolnym Śląsku pierwszego dnia szczepienia przeprowadzono w 5 szpitalach – dwóch we Wrocławiu i po jednym w Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Legnicy. Na sam początek do dolnośląskich placówek trafiło około 1000 dawek szczepionki, jednak do końca roku dostarczonych ma zostać kolejnych kilka tysięcy dawek. Pierwszą osobą w Wałbrzychu, która została zaszczepiona jest pielęgniarka ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

O programie szczepień i kolejnych krokach w walce z koronawirusem 27 grudnia w wałbrzyskim szpitalu opowiedzieli wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa, wicemarszałek Grzegorz Macko i Przewodniczący Komisji Zdrowia w Sejmiku Dolnośląskim doktor Mirosław Lubiński.

Dzisiejszy dzień jest szczególny, rozpoczynamy proces szczepień, proces zwycięskiej walki z pandemią koronawirusa. To właśnie w tych 5 szpitalach na Dolnym Śląsku rozpoczynamy walkę, która zakończy się powrotem do normalności, do normalnego życia. Zachęcam do uczestnictwa w szczepieniach, zachęcam do wspólnej walki z pandemią. – mówił wicewojewoda Jarosław Kresa.

Jak komentuje Grzegorz Macko, wicemarszałek województwa dolnośląskiego: „W etapie „0” programu szczepień biorą udział między innymi wojewódzkie placówki służby zdrowia, z pięciu szpitali, w których dzisiaj dokonano pierwszych szczepień aż 4 to szpitale wojewódzkie. Zachęcamy nie tylko do zgłaszania się do szczepień, ale również do przekonywania osób ze swojego otoczenia. W tym miejscu szczególny apel do samorządowców – wójtów, burmistrzów, prezydentów, starostów – aby w swoich lokalnych społecznościach namawiali do tego, aby się zaszczepić. Bez tego nie wygramy walki z pandemią i jej skutkami zdrowotnymi i gospodarczymi.„

Doktor Mirosław Lubiński: „Dzisiejszy dzień jest krokiem milowym abyśmy jako społeczeństwo byli zdrowsi. Szczepionki to jest zdobycz cywilizacji, dzięki której możemy pokonać choroby, na które co roku umierało wiele milionów ludzi. Jako lekarz z kilkudziesięcioletnim stażem nigdy nie spotkałem się ze zgonem z powodu szczepionki, sam się zaszczepię, między innymi dlatego, aby starsze pokolenie nie bało się śmiertelnego wirusa. Dlatego apeluję o rozsądek, o odpowiedzialność, o solidarność ze starszymi ludźmi, bo tylko w ten sposób możemy zapewnić im poczucie bezpieczeństwa.”

Na obecnym etapie jako pierwsi szczepią się pracownicy personelu medycznego. W styczniu planowane jest przejście do kolejnego etapu. Do końca roku do Polski ma zostać dostarczone 300 tysięcy dawek szczepionki.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe