POMAGAJĄ BEZDOMNYM I POTRZEBUJĄCYM W RAMACH „AKCJA ZIMA”

  • 28.11.2020, 09:00
  • Telewizja Sudecka
POMAGAJĄ BEZDOMNYM I POTRZEBUJĄCYM W RAMACH „AKCJA ZIMA”
Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielawie, funkcjonariusze Straży Miejskiej w Bielawie oraz funkcjonariusze KP w Bielawie od listopada realizują zadania zaplanowane w ramach "Akcji Zima".

Codziennie pracownicy Bielawskiego OPS-u i Strażnicy Miejscy odwiedzają i kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące lub też reagują na zgłoszenia bielawian o tego typu obiektach. Jednym z miejsc, w których mieszkają zimą bezdomni są opuszczone altanki, pustostany, strychy. Jaka jest ewentualna forma pomocy dla nich? Przede wszystkim, jeśli osoby bezdomne wyrażą taką wolę, mogą zamieszkać w schronisku. Czy zaproponowana forma pomocy zostanie przyjęta – pozostaje już jednak indywidualną kwestią bezdomnego lub potrzebującego.

Przypomnijmy, że w okresie od 1 października 2020 do 30 kwietnia 2021 na ulicy Brzeżnej 32 funkcjonuje ogrzewalnia dla bezdomnych mieszkańców Bielawy. Skorzystać z niej może każda potrzebująca osoba.

W imieniu służb apelujemy także do mieszkańców, aby zwracać uwagę na bezdomnych, niestety często odurzonych czy pijanych, niezwłocznie dzwoniąc po pomoc. Numer alarmowy: Straż Miejska: 669 102 102.

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe