720.000 ZŁ DOTACJI NA MODERNIZACJĘ ŻŁOBKA PUBLICZNEGO W BIELAWIE

  • 28.11.2020, 08:42
  • Telewizja Sudecka
720.000 ZŁ DOTACJI NA MODERNIZACJĘ ŻŁOBKA PUBLICZNEGO W BIELAWIE
Realizując założenia programu polityki prorodzinnej w Bielawie, w październiku 2020 r., do resortowego programu "MALUCH+", został złożony wniosek o dofinansowanie zadania polegającego na kompleksowej modernizacji Żłobka Publicznego, zlokalizowanego przy ul. Gen. Grota Roweckiego 7.

24.XI.2020 r. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ogłosiło listy rankingowe konkursu. Okazało się, że bielawski projekt został wysoko oceniony i wybrany do dofinansowania.

Całość zadania kosztować będzie 900.000 zł, a dofinansowanie z budżetu państwa wyniesie aż 80 % jego wartości tj. 720.000 zł.

Dzięki realizacji inwestycji w 2021 r., w wyżej wymienionym żłobku powstaną 24 nowe miejsca opieki nad dziećmi w wieku 0-3 lat i w efekcie będzie ich w tej placówce w sumie aż 120.

W ramach zadania zaplanowano również kompleksową wymianę wyposażenia kuchni wraz wentylacją i klimatyzacją, gruntowny remont toalet i sal zabaw, nowy plac zabaw i wózkownię, a także wymianę wyposażenia i zakup nowych zabawek. 

Biorąc pod uwagę fakt, iż w kwietniu 2019 r. przy ul. Ludowej został uruchomiony Żłobek Niepubliczny "Żyrafka", a we wrześniu br. oddano do użytkowania Żłobek Publiczny nr 2 zlokalizowany przy ul. Wolności, należy stwierdzić, iż po zakończeniu przedmiotowej inwestycji w Bielawie będzie dostępnych ponad 300 miejsc dla najmłodszych dzieci.

Ta oferta Gminy będzie szczególnie cenna dla rodzin z dziećmi, które już w przyszłym roku zasiedlać będą lokale mieszkalne budowane w Bielawie przez Spółdzielnię Mieszkaniową, prywatnych deweloperów oraz Towarzystwo Budownictwa Społecznego. W sumie będzie to aż 249 nowych mieszkań.

Działanie to jest zgodne z celem strategicznym nr 7 "Kompletny system placówek oświatowych oraz budownictwo mieszkaniowe jako oferta Bielawy dla ludzi młodych oraz rodzin z dziećmi", zapisanym w Strategii Rozwoju Bielawy na lata 2014 - 2020.

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe