SZLACHETNA PACZKA POD PATRONEM BURMISTRZA DZIERŻONIOWA

  • 24.11.2020, 14:13
  • Telewizja Sudecka
SZLACHETNA PACZKA POD PATRONEM BURMISTRZA DZIERŻONIOWA
Kilkadziesiąt rodzin otrzyma pomoc w ramach akcji Szlachetna Paczka w Dzierżoniowie. W tym roku projekt jest realizowany pod patronatem burmistrza Dariusza Kucharskiego, a w jego realizację włącza się kilkunastu wolontariuszy Szlachetnej Paczki oraz pracownicy dzierżoniowskiego rzędu miasta.

44% – tyle rodzin z zeszłorocznej edycji Szlachetnej Paczki otrzymało wsparcie z ramienia firm i instytucji. Bez Paczek przygotowywanych zespołowo – przez współpracowników, czy w grupie uczniów szkół – nie udałoby się pomóc tysiącom rodzinom w potrzebie.

W tym szczególnym roku, kiedy najsłabszym jest szczególnie trudno, wsparcie w ramach Szlachetnej Paczki jest potrzebne bardziej niż kiedykolwiek – mówi pani Grażyna Maciąg, koordynator Szlachetnej Paczki w regionie dzierżoniowskim.

Oprócz 28 dzierżoniowskich rodzin, które zostały zakwalifikowane do pomocy w ramach akcji Szlachetna paczka, przynajmniej drugie tyle będzie obdarowanych paczkami w postaci produktów spożywczych oraz środków czystości.

W tym roku Szlachetna Paczka ruszyła pod patronatem burmistrza Dzierżoniowa.

Chcemy się aktywnie włączyć w tę ogólnopolska akcję. Pracownicy magistratu ruszyli ze zbiórką żywności i produktów chemicznych dla najbardziej potrzebujących – mówi burmistrz Dariusz Kucharski.

W paczkach znajdą się wszelkie spożywcze produkty suche, jak ryż, kasza, mąka, cukier, makaron, olej oraz produkty chemiczne i środki czystości: mydło, szampony, proszki do prania, środki czyszczące, płyny do naczyń. Zebrane produkty trafią do rodzin, które z powodu przekroczenia w niewielkim stopni u progu finansowego „nie łapią” się do programu Szlachetna Paczka, ale wymagają wsparcia.

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe