ZMIANY W CENNIKU BILETÓW AUTOBUSOWYCH ZKM

  • 17.11.2020, 15:32
  • Telewizja Sudecka
ZMIANY W CENNIKU BILETÓW AUTOBUSOWYCH ZKM
28 października br., Rada Miejska Bielawy przyjęła uchwałę w sprawie m.in. opłat za usługi przewozowe, dotyczące lokalnego transportu zbiorowego. Uchwała jest odzwierciedleniem zgodnego wniosku wszystkich gmin - sygnatariuszy porozumienia w sprawie wspólnego organizowania komunikacji miejskiej na terenie powiatu dzierżoniowskiego i Gminy Stoszowice. W następstwie tego, od 1 stycznia 2021 roku, zmieni się taryfa biletowa, obowiązująca w autobusach komunikacji miejskiej ZKM.

Dla przykładu, za czasowy bilet 30 minutowy zapłacimy 4,10 zł (ulgowy 2,05 zł), za bilet całodobowy zapłacimy 9,60 zł (ulgowy 4,80 zł), natomiast ceny najpopularniejszych jednorazowych biletów miejskich, będą kształtowały się następująco:

- dotychczasowy bilet normalny za 2,60 zł - kosztował będzie 3,20 zł (ulgowy 1,60 zł)

- dotychczasowy bilet normalny za 3,80 zł - kosztował będzie 4,60 zł (ulgowy 2,30 zł)

Od 1 stycznia 2021 roku zmianie ulegną też ceny biletów okresowych.

Bilety kupić można w punktach sprzedaży detalicznej na terenie powiatu dzierżoniowskiego oraz we wszystkich biletomatach, płacąc za nie zarówno gotówką, jak i kartą płatniczą.

WAŻNE: Po 1 stycznia 2021 roku, niewykorzystanymi biletami w starej cenie będzie można regulować opłaty za przejazdy, po opłaceniu różnicy w cenie (bilety pozwalające uzupełnić nominał będzie można kupić od połowy grudnia br., w przedsprzedaży w kasach ZKM Bielawa - ul. Piastowska 1 oraz w Dzierżoniowie - Sowiogórskie Centrum Komunikacyjne, ul. Sienkiewicza 18 (w godzinach pracy kas).

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
andrzej
andrzej 18.11.2020, 16:14
wiekszosc pasazerow w powiecie jezdzi za darmo ma to zwiazek z tym,ze dzierzoniow,bielawa,pieszyce to miasta emerytow ktos musi pokryc kosz nowych autokarow

Pozostałe