OBCHODY NIEPODLEGŁOŚCI W ŁAGIEWNIKACH

  • 12.11.2020, 01:36 (aktualizacja 12.11.2020, 09:34)
  • Krzysztof Bachiński
OBCHODY NIEPODLEGŁOŚCI W ŁAGIEWNIKACH
Tegoroczne obchody 102. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości ze względu na pandemię COVID-19 i ograniczenia miały skromniejszy wymiar niż w latach ubiegłych. Narodowe Święto Niepodległości rozpoczęło się uroczystą mszą św. w kościele pw. św. Józefa w Łagiewnikach, której przewodniczył proboszcz ks. kan. Grzegorz Staniewski.

Po mszy św. uczestnicy przeszli pod Pomnik Pamięci, gdzie po wspólnym odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” i modlitwie za zmarłych złożone zostały kwiaty i zapalone znicze. Uroczystość pod pomnikiem prowadził Komendant Hufca im. Synów Pułku w Łagiewnikach hm. Ryszard Gacek. Symboliczną, biało - czerwoną wiązankę, złożył Wójt Gminy Łagiewniki Jarosław Tyniec ze swoim zastępcą Jackiem Mikusem, Przewodnicząca Rady Gminy Łagiewniki Dobromiła Szachniewicz ze swoim zastępcą Tomaszem Roszakiem. Następnie znicze postawili i wiązanki złożyli: radny Paweł Kondrakiewicz, kawaler Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski i radny Łukasz Szymański, dyrektor GOKBiS w Łagiewnikach Wioleta Wawrzyniak z zastępcą Elżbietą Bagińską, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łagiewnikach Mariola Początek z p.Emilią Ćwik, delegacja Młodych Patriotów z Łagiewnik oraz Komendant Hufca im. Synów Pułku w Łagiewnikach hm Ryszard Gacek a także kadra Hufca: hm Andrea Wilk, phm Przemysław Kucharek, pwd Dorian Szlachcic, dh Zofia Dobrzyńska. Wartę honorową po pomnikiem pełniły druhny Kalina Czyż i Olga Gargulińska. Po uroczystościach rocznicowych miało miejsce poświęcenie nowego samochodu pożarniczego IVECO, które to OSP Łagiewniki pozyskało w ostatnim czasie. Samochód od 10 listopada jest włączony do podziału bojowego PSP w Dzierżoniowie. Tym pięknym akcentem poświęcenia samochodu oraz wspólnym zdjęciem zakończyły się uroczystości. Pierwszy raz od bardzo wielu lat nie było montażu słowno-muzycznego w Domu Kultury, tradycyjnie wykonywanego przez przedszkolaków oraz uczniów. Tegoroczne obchody Święta Niepodległości przeniosły się do Internetu. Przedszkolaki z Akacjowego Wzgórza przyłączyły się do akcji „Szkoła do Hymnu” i 10 listopada o godzinie 11:11 odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łagiewnikach na YouTube zamieścili film jak obchodzą to wielkie dla Polaków Święto.

Uczniowie ze szkoły w Olesznej na Facebooku pod zdjęciami z flagami napisali:

"Kochana Polsko, bądź zawsze wolna i niepodległa!

Pomimo zdalnego nauczania, trwającej epidemii nasi uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły w patriotycznym nastroju z okazji 102 rocznicy ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI dumnie prezentują nasze barwy narodowe

Nasza Społeczność Szkolna życzy POLSCE jedności, zgody, radości i miłości."

Tadeusz Szot

Krzysztof Bachiński

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe