PAŁAC SANDRECKICH W BIELAWIE MA NOWEGO WŁAŚCICIELA

  • 04.11.2020, 11:46 (aktualizacja 04.11.2020, 12:22)
  • Telewizja Sudecka
PAŁAC SANDRECKICH W BIELAWIE MA NOWEGO WŁAŚCICIELA
Powiat Dzierżoniowski sprzedał zabytkową nieruchomość 4 listopada 2020 roku w drodze przetargu za kwotę 751.890 zł. Właścicielem został ten sam zewnętrzny inwestor, który nabył zabytkowy pałacyk znajdujący się przy ulicy Wrocławskiej w Dzierżoniowie (w pobliżu stacji paliw).To bardzo dobra informacja dla samorządu powiatu, którego budżet nie tylko zasili suma odstępnego, ale także nie będzie on już musiał ponosić kosztów związanych z podatkami i utrzymaniem. Jest to też świetna wiadomość dla nowego właściciela, ponieważ wszedł w posiadanie pięknie położonego historycznego obiektu z ogromnym potencjałem.

Najważniejsze jednak, że szesnastowieczny Pałac Sandreckich ma szansę odzyskać swój dawny blask. Od zakończenia II Wojny Światowej w pałacu mieściły się placówki edukacyjne. Nowy właściciel może jednak nadać obiektowi zupełnie nową funkcję, ponieważ pałac jest doskonałym obiektem na przykład na działalność hotelową i turystyczną.

Powiat Dzierżoniowski podejmował wielokrotne próby sprzedaży obiektu od grudnia 2016 roku, odkąd zakończył w nim działalność Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Na szczęście intensywne działania promocyjne realizowane od kilku miesięcy przez samorząd, przyniosły długo wyczekiwany pozytywny efekt.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obywatel
Obywatel 04.11.2020, 22:22
Czym się cieszyć za bezcen sprzedali ciekawe gdzie był ten przetarg pewnie poszedł w swoje ręce kwota naprawdę śmieszna za działkę w centrum miasto chce po 500tys a tu pałac za tyle pogratulować samorządowi że w zagraniczne ręce oddają polskie zabytki kolesiostwo i tyle brak słów
Marek
Marek 05.11.2020, 17:25
TyObywatel nie masz pojęcia o czm piszesz i jak masz pisać takie bzdury to daj spokuj.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 04.11.2020, 15:51
700 tyś za taką posiadłość,to jak darmo

Pozostałe