DARMOWA STERYLIZACJA SUCZEK I KOTEK

  • 26.10.2020, 11:16
  • Telewizja Sudecka
DARMOWA STERYLIZACJA SUCZEK I KOTEK
Masz suczkę lub kotkę, którą chciałbyś wysterylizować? Teraz możesz to zrobić bezpłatnie w ramach akcji zmierzającej do ograniczenia niekontrolowanego rozrodu zwierząt, a w konsekwencji bezdomności wśród nich.

Akcja potrwa w Dzierżoniowie do końca roku, chyba, że zainteresowanie właścicieli zadaniem publicznym będzie tak duże, że zostanie wyczerpana pula przeznaczonych na ten cel środków.

Wnioski i skierowania można otrzymać w schronisku „Azyl” w Dzierżoniowie, ul. Brzegowa 151, tel. 74 831 18 00.

Na czym polega sterylizacja - to zabieg chirurgiczny, na skutek którego zwierzę staje się nieodwracalnie bezpłodne. Samicom usuwa się jajniki, jajowody i macicę. Najlepiej jest przeprowadzać kastrację, kiedy zwierzę jest młode i zdrowe, po pierwszej cieczce, która wyznacza osiągnięcie rozwoju psychicznego i fizycznego. Sterylizacja ma u zwierząt szereg korzyści zdrowotnych, takich jak ochrona suczki lub kotki przed ropomaciczem, czy eliminacja ryzyka wystąpienia nowotworów narządów rodnych u suk. Zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworu gruczołu mlekowego u suk i zapobiega ciążom urojonym. Wysterylizowana samica staje się stabilniejsza psychicznie.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe