SZPITAL POWIATOWY W DZIERŻONIOWIE – NOWE ZASADY FUNKCJONOWANIA

  • 19.10.2020, 11:19
  • Telewizja Sudecka
SZPITAL POWIATOWY W DZIERŻONIOWIE – NOWE ZASADY FUNKCJONOWANIA
17 października wstrzymano przyjęcia pacjentów do wszystkich oddziałów (za wyjątkiem Oddziału Dziecięcego w Dzierżoniowie) i poradni specjalistycznych w Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie. Nieczynna do odwołania pozostaje również pracownia endoskopii.

Powodem tej decyzji są pozytywne wyniki badań na obecność koronawirusa wśród personelu Szpitala oraz konieczność hospitalizacji pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS CoV-2. Placówka zostanie ponownie otwarta dla nowych pacjentów w chwili, gdy sytuacja epidemiologiczna w placówce wróci do normy.
Oczywiście mieszkańcom Powiatu Dzierżoniowskiego znajdującym się w stanie zagrożenia życia lub zdrowia, pomocy udziela Pogotowie Ratunkowe w Dzierżoniowie. W razie niezbędnej hospitalizacji pacjenci są odwożeni przez Pogotowie do szpitali znajdujących się w Świdnicy, Wałbrzychu, Strzelinie czy Kłodzku.

Przyszłe mamy, którym zbliża się termin rozwiązania ciąży, mogą kontaktować się z następującymi oddziałami porodowymi:

1. Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Świdnicy, ul. Leśna 27/29.

2. Specjalistyczny Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. E. Biernackiego w Wałbrzychu, ul. Ignacego Paderewskiego 10.

3. Szpital Św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich. ul. Bolesława Chrobrego 5.

4. Zespół Opieki Zdrowotnej w Kłodzku, ul. Szpitalna 1.

Władze Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie podkreślają, że podejmują wszelkie możliwe działania w celu jak najszybszego przywrócenia udzielania świadczeń we wszystkich oddziałach i poradniach. Wprowadzone środki bezpieczeństwa mają na celu zminimalizowanie ryzyka transmisji koronawirusa wśród mieszkańców.

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
JA
JA 19.10.2020, 12:08
GDZIE CI LUDZIE CHORZY CHCIAŁA BYM POMÓC.

Pozostałe