POWIATOWA STREFA SPOTKAŃ

  • 01.10.2020, 14:59
  • Telewizja Sudecka
POWIATOWA STREFA SPOTKAŃ
Projekt autorstwa uczniów szkół ponadpodstawowych z Powiatu Dzierżoniowskiego zakwalifikował się do finału Dolnośląskiej Akademii Samorządu 2020, organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Fundację Merkury.

Akademia ma charakter konkursu dotyczącego zwiększenia zaangażowania młodych Dolnoślązaków w działania z zakresu samorządności. Nasi uczniowie otrzymali dofinansowanie na realizację inicjatywy pod hasłem “Strefa Spotkań” w Dzierżoniowie.

Pomysł projektu jest efektem akcji ankietowej zrealizowanej w każdej szkole ponadpodstawowej w Powiecie Dzierżoniowskim. Sami uczniowie wskazali potrzebę stworzenia miejsca, które integrowałoby młodzież naszego terenu.

Młodzież skompletowała już listę poparcia projektu, dzięki temu pomysłodawcy inicjatywy mogli skierować wniosek do samorządu Dzierżoniowa o zabezpieczenie w budżecie miasta środków na jego realizację. Jeśli zostanie on zaakceptowany przez samorządowców, „Strefa Spotkań” zostanie utworzona w 2021 roku.

Gdyby projekt otrzymał finansowe zielone światło, w jego realizacji z pewnością pomocne będą doświadczenia, które grupa inicjatywna zbierze podczas szkolenia organizowanego przez organizatorów Dolnośląskiej Akademii Samorządu 2020.

Od 2 do 4 października młodzież weźmie udział w zajęciach warsztatowych w Chełmsku Śląskim, dotyczących: umiejętności pracy w grupie, wystąpień publicznych, dopracowywania inicjatyw, a także cech liderskich.

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe