KOLEJNE SUKCESY MARTYNY TYLAK

  • 07.09.2020, 08:20
  • Telewizja Sudecka
KOLEJNE SUKCESY MARTYNY TYLAK
Martyna Tylak po trzech latach treningów w klubie Muflon Bielawa, przeniosła się do Wrocławia i tam trenuje w klubie MKS MOS Wrocław. Pierwszy sezon startów w nowym klubie utalentowanej sprinterki obfituje w doskonałe wyniki.

5 września na stadionie w Jeleniej Górze Martyna Tylak zdobyła dwa srebrne medale podczas Mistrzostwa Dolnego Śląska U18. Pierwszy medal zdobyła w swojej koronnej konkurencji, 100 m ppł. Natomiast drugie srebro wywalczyła w biegu na 100 m, przegrywając tylko z Dorotą Puzio, która aktualnie jest najszybszą sprinterką w Polsce w tej kategorii wiekowej. Niestety pogoda uniemożliwiła zdobycie kolejnego medalu. Zawody zostały przerwane ze względu na burzę i biegi sztafetowe się nie odbyły. Szkoda, bo Martyna Tylak miała ogromne szanse na kolejny medal, razem z koleżankami z klubu jest liderką ogólnopolskiego rankingu w sztafecie 4 x 100. Podczas mistrzostw nie udało się poprawić Martynie rekordów życiowych, ale dwa dni wcześniej na mocno obsadzonym mityngu Swiss Krono Cup w Żarach wygrała bieg na 100 m ppł z nowym PB 14,31, a w biegu na 100 m zajęła 2 miejsce z nowym PB 12,21.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe