SOWIOGÓRSKI TOUR RUSZA 13 SIERPNIA

  • 12.08.2020, 09:30 (aktualizacja 12.08.2020, 09:33)
  • Telewizja Sudecka
SOWIOGÓRSKI TOUR RUSZA 13 SIERPNIA
Już w najbliższy czwartek rozpocznie się I edycja etapowego wyścigu kolarskiego Sowiogórski Tour - Wyścig Nadziei Olimpijskich, realizowany w ramach projektu Ministerstwa Sportu. Na dolnośląskich szosach do rywalizacji stanie elita kobiet, juniorki oraz juniorzy.

Pierwsza edycja Sowiogórskiego Touru - Wyścigu Nadziei Olimpijskich odbędzie się w dniach 13-15 sierpnia. Do rywalizacji przystąpią panie z elity, juniorki oraz juniorzy, mierząc się z urokliwymi, lecz wymagającymi trasami w gminie Dzierżoniów. Na zawodniczki i zawodników czekają dwa etapy ze startu wspólnego, a na zakończenie walka z samym sobą, czyli jazda indywidualna na czas, która ostatecznie rozstrzygnie klasyfikację generalną.

 

- Cieszymy się, że w tak trudnym czasie związanym z pandemią możemy podtrzymać sportową rywalizację. Nie byłoby to możliwe gdyby nie Ministerstwo Sportu, które w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, dało nam ogromne wsparcie finansowe, aby zorganizować Sowiogórski Tour - powiedział Mariusz Mazur, organizator wyścigu. - Dziękujemy również pozostałym sponsorom, mającym swój duży udział w tym, aby I edycja wyścigu po Sowich Górach mogła się odbyć. Otrzymaliśmy także pomoc od Grupy Wyszehradzkiej, której aktualnie przewodniczy Polska. To wspaniała okazja do promowania zarówno kolarstwa, jak i dolnośląskiego regionu.

 

Konfiguracja trasy zapowiada dużą dawkę sportowych emocji, będzie interwałowo i dynamicznie. Specyfika wyścigu po dzierżoniowskiej gminie stanowi dobre przygotowanie dla kolarek i kolarzy przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy. - Myślę, że zawodniczki i zawodnicy na Sowiogórskim Tourze zaspokoją głód ścigania, spowodowany zawieszeniem sportowych imprez. Wyścig będzie naprawdę ciekawy, a poza czołówką polskich drużyn, spodziewamy się na starcie węgierskiej drużyny kobiet. Jazda na czas jest jednocześnie memoriałem Kornela Morawieckiego, to właśnie ten ostatni etap pozwoli wyłonić zwycięzców w klasyfikacji generalnej - dodał Mariusz Mazur.

 

Rozpiska etapów I edycji Sowiogórskiego Touru:

13 sierpnia - I etap

Roztocznik

13:00 - junior
16:00 - kobiety open

14 sierpnia - II etap

Ostroszowice
13:00 - junior
16:00 - kobiety open

15 sierpnia - III etap (ITT)

Osolin/Bagno
14:00 - junior
16:30 - kobiety open

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe