REMONT MOSTU W MOŚCISKU

  • 06.08.2020, 18:59
  • Telewizja Sudecka
REMONT MOSTU W MOŚCISKU
Pod koniec lipca rozpoczęła się modernizacja mostu w Mościsku. Jest to zaawansowane zadanie inwestycyjne, które za kwotę blisko 1 mln złotych realizuje Powiat Dzierżoniowski. 

Według harmonogramu prace potrwają do 16 listopada, więc w tym rejonie wprowadzono objazd dla kierowców. Inwestycja finansowana jest w 30% ze środków samorządu (295.572,16 zł, w tym pieniądze otrzymane z Nadleśnictwa Świdnica), a w 70 % z Funduszu Dróg Samorządowych (689.668,36 zł).

Przebudowa prowadzona na największym moście położonym na drogach zarządzanych przez Powiat Dzierżoniowski, polega między innymi na wykonaniu nowej nawierzchni, odnowieniu i wzmocnieniu wsporników podchodnikowych oraz przęseł.

Ponadto wykonane zostaną nowe dojazdy i dojścia do mostu, zamontowane będą nowe urządzenia dylatacyjne, a także naprawione zostaną powierzchnie boczne i dolne mostu. Naprawie ulegną również spoiny w przyczółkach i filarach. Pojawią się także nowe balustrady ochronne.

Celem inwestycji jest przede wszystkim poprawa stanu technicznego mostu, a przez to również zadbanie o bezpieczeństwo kierowców. O przebiegu prac będziemy informować na bieżąco.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe