OD 1 SIERPNIA BEZPŁATNY AUTOBUS BĘDZIE KURSOWAŁ TYLKO W WEEKENDY

  • 30.07.2020, 13:22
  • Telewizja Sudecka
OD 1 SIERPNIA BEZPŁATNY AUTOBUS BĘDZIE KURSOWAŁ TYLKO W WEEKENDY
W czerwcu br., we współpracy z Kolejami Dolnośląskimi oraz Gminą Stoszowice, Gmina Bielawa uruchomiła nieodpłatny autobus "kolejowy", który komunikuje dworzec Bielawa Zachodnia z atrakcjami turystycznymi miasta i regionu. Przejazdy na trasie: Bielawa Zachodnia – Jezioro Bielawskie – Leśny Dworek – Srebrna Góra cieszą się jednak zainteresowaniem tylko w weekendy.

 

W związku z powyższym, informujemy, że od 1 sierpnia br., takie połączenie autobusowe dostępne będzie już tylko w sobotę i niedzielę.

Przypominamy jednocześnie, że do bezpłątnego przejazdu upoważnia bilet kolejowy do Bielawy, zakupiony na dowolnej stacji (nawet w Dzierżoniowie). Bielawianie natomiast, którzy chcą dotrzeć do wyżej wymienionych miejsc, mogą to zrobić kupując jedynie bilet autobusowy.

Przejazd relacji Bielawa - Bielawa kosztuje 2,60 zł (normalny) i 1,30 zł (ulgowy), zaś za dojazd z Bielawy do Srebrnej Góry należy uiścić opłatę 5,20 zł (normalny) oraz 2,60 zł (ulgowy).

Autobus rusza w trasę o godz. 9.45 (po przyjeździe pociągu z Wrocławia - planowanego na godz. 9.32). Pierwszy przystanek znajduje się przy wejściu na Ośrodek Wypoczynkowy "Sudety", następnie: Leśny Dworek i Twierdza Srebrna Góra.

W powrotną drogę autobus rusza o godz. 18.00 i zatrzymując się na tych samych przystankach, dowozi turystów na pociąg, którego odjazd z Bielawy zaplanowano na godz. 19.37.

Zapraszamy do Bielawy i w Góry Sowie!

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lubię autobusy ZKM
Lubię autobusy ZKM 02.08.2020, 15:25
Ale to nie jest bezpłatny autobus. Komunikacja powinna być bezpłatna bez wyjątków dla każdego. Tak jak w wielu innych średnich miastach, gdzie można jeździć bez ograniczeń. Niech miasto nie żałuje pieniędzy na komunikację miejską. Jestem bez dochodu (ale gdybym osiągał dochód to tak samo) dlaczego mam płacić za coś co nazywa się "publiczne" i jest finansowane przez miasto? Przez te bilety prawie nią nie jeżdżę. A chcę.
Rezolutek
Rezolutek 02.08.2020, 12:44
Mogliby podać czas odjazdu wieczornego autobusu z poszczególnych przystanków, żeby wracający turyści wiedzieli, czy autobus już odjechał, czy jeszcze nie.

Pozostałe