W BIELAWIE POWSTAŁ PARK INTEGRACJI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ

  • 06.07.2020, 09:48 (aktualizacja 14.07.2020, 12:50)
  • Telewizja Sudecka
W BIELAWIE POWSTAŁ PARK INTEGRACJI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ
30 czerwca 2020 r. zakończone zostały roboty budowlane, w wyniku których byłe miasteczko ruchu drogowego przy ul. kmdra S. Frankowskiego w Bielawie przeobraziło się w Park Integracji Międzypokoleniowej.

30 czerwca 2020 r. zakończone zostały roboty budowlane, w wyniku których byłe miasteczko ruchu drogowego przy ul. kmdra S. Frankowskiego w Bielawie przeobraziło się w Park Integracji Międzypokoleniowej.

Pomysł realizacji przedmiotowego zadania zgłosili mieszkańcy Bielawy w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018 r. Na ten cel w planie finansowym Gminy zapisano kwotę 200.000 zł.

W 2019 r. udało się jednak tę kwotę powiększyć niemal 5-krotnie. Było to możliwe dzięki zmianie zakresu rzeczowego projektu pt. "Rozwój systemu terenów zieleni miasta Bielawa z uwzględnieniem funkcji ekologicznych i rekreacyjnych na rzecz poprawy jakości środowiska i życia mieszkańców", który w 85 % został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej. Dzięki temu zrealizowano zadanie o wartości blisko 1.000.000 zł, angażując jedynie 150.000 zł środków własnych.

W zamian skromnych nasadzeń i posadowienia małej architektury ogrodowej, finansowanej w 100 % z budżetu miasta, powstał nowoczesny park, którego idą nadrzędną jest integracja międzypokoleniowa.

Istniejące już plac zabaw dla dzieci oraz "street workout" dla młodzieży stały się elementami składowymi całego parku, w którym wprowadzono również elementy architektury dla rodziców z dziećmi oraz dla seniorów.

W rezultacie wspomniany wyżej teren wzbogacony został o piramidkę i trampoliny dla dzieci, pergolę, małą scenę plenerową, górkę saneczkową i siłownię. Pojawiły się również ławki oraz kosze na śmieci.

Cały teren został również iluminowany stylizowanym oświetleniem parkowym oraz zabezpieczony panelowym ogrodzeniem.

Park Integracji Międzypokoleniowej będzie miejscem nie tylko wypoczynku i rekreacji, ale także animacji kulturalnej. Pierwsze wydarzenie pn. Spotkanie Plastyczno -Teatralne zostanie zorganizowane przez Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki już 8.VII.2020 r. o godz. 17.00. Serdecznie na nie zapraszamy.

 

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bielawianka
Bielawianka 06.07.2020, 10:54
Super inicjatywa! Piękny park.

Pozostałe