PIĘĆ NOWYCH POCIĄGÓW DLA KOLEI DOLNOŚLĄSKICH

  • 02.07.2020, 16:07 (aktualizacja 02.07.2020, 18:53)
  • Telewizja Sudecka
 PIĘĆ NOWYCH POCIĄGÓW DLA KOLEI DOLNOŚLĄSKICH
Pięć nowych pociągów zabierze na pokład łącznie ponad 2,7 tysiąca pasażerów!

Koleje Dolnośląskie S.A. rozstrzygnęły przetarg na zakup składów z napędem elektrycznym (EZT). Najlepszą ofertę – 145 mln zł – złożyła PESA Bydgoszcz SAKażdy pociąg pomieści 550 osób.EZT-y wyjadą na dwie trasy z Jelcza-Laskowic do Wrocławia Głównego. Jedna poprowadzi przez Wojnów, druga przez Siechnice i w układzie aglomeracyjnym będzie przedłużona do Oleśnicy.

Ten przetarg, z unijnym dofinansowaniem na poziomie 85 mln zł, to część szerszego projektu „Aglomeracyjna Kolej Dolnośląska – zakup taboru kolejowego do obsługi ruchu pasażerskiego we Wrocławskim Obszarze Funkcjonalnym”. Nowe pociągi pomogą stworzyć prawdziwą kolej aglomeracyjną we Wrocławiu, a w przyszłości również w Zagłębiu Miedziowym, nad czym już pracujemy z samorządami lokalnymi. Rozbudowa floty KD będzie kontynuowana także po to, by zapewnić Państwu wygodne podróże po całym województwie.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe