KOLEJOWY OŚRODEK WYPOCZYNKOWY

  • 02.07.2020, 09:47
  • Telewizja Sudecka
KOLEJOWY OŚRODEK WYPOCZYNKOWY
W czasach PRL dbano nie tylko o to, aby każdy Polak miał pracę, ale również o to, aby po ciężkiej pracy, mógł należycie wypocząć podczas wakacji. Pracownicy kolei i ich rodziny mogli skorzystać z Wczasów Wagonowych, czyli wypoczynku w przystosowanych na mieszkania wagonach. Dziś każdy może skorzystać z oferty Wczasów Kolejowych i solidnie wypocząć!

Wagony sypialne ( 50 miejsc ) ustawione na 2,5 ha bocznicy kolejowej z dala od tłumów turystów oferują letnikom spokój i ciszę. Ogrodzony teren Muzeum na którym znajduje się miejsce na biwak z zapleczem sanitarnym. Bezpośrednio przy wejściu do Muzeum jest parking z możliwością pozostawienia zarówno samochodów osobowych jak i autokarów. Niepowtarzalny klimat Muzeum tworzą także przejeżdżające w pobliżu pociągi. Położenie Jaworzyny Śląskiej sprawia, że poza zwiedzaniem Muzeum Kolejnictwa i Jaworzyny Śląskiej możliwe jest także odbycie krótkich wycieczek do innych miast Przedgórza Sudeckiego: Świdnicy, Strzegomia, Świebodzic i Wałbrzycha, w których znajduje się wiele atrakcji turystycznych.

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej to duże – na skalę europejska Muzeum kolejowe – założone zostało w 2005 roku na terenie zabytkowej lokomotywowni z 1908 roku w Jaworzynie Śląskiej na Dolnym Śląsku. Muzeum położone na terenach kolejowych z zachowaną infrastrukturą kolejową, budynkami lokomotywowni oraz zapleczem technicznym pragnie wrócić na dawnych tradycji wypoczynku wakacyjnego z noclegami w wagonach sypialnych urozmaiconych programem zwiedzania okolicznych atrakcji turystycznych oraz pełnym wyżywieniem w wagonie WARS.

TURNUS I zaczynamy 20.07.2020 r.
CENY:

899 zł / os. dorosłe

799 zł / dzieci* i młodzież do 15 roku życia

* dzieci do lat 3 – nieodpłatnie

Pakiet obejmuje:

7 noclegów w przedziałach 1,2 lub 3 osobowych,
7 śniadań i obiadokolacji (Wagon WARS),
Udział w 3 wycieczkach autobusowych*:
Młyn Hilberta w Dzierżoniowie,
Zamek Książ oraz Palmiarnia w Wałbrzychu,
Muzeum Porcelany oraz Stara Kopalnia w Wałbrzychu,
Zwiedzanie Muzeum Kolejnictwa na Śląsku z przewodnikiem, przejazd lokomotywą po bocznicy Muzeum oraz możliwość zorganizowania ogniska na terenie Muzeum.

*Wycieczki autobusowe zorganizowane zostaną przy min. 30 osobach chętnych

Możliwy też nocleg w oddalonej 100 metrów od Muzeum Willi Fischer

https://www.facebook.com/noclegiwillafischer/

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE I REZERWACJE:

661 818 888

 

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe