POSTAWA MŁODEGO PIŁAWIANINA GODNA NAŚLADOWANIA

  • 16.06.2020, 15:09
  • Telewizja Sudecka
POSTAWA MŁODEGO PIŁAWIANINA GODNA NAŚLADOWANIA
16-letni chłopiec nie zawahał się, aby ruszyć na ratunek, widząc upadającego mężczyznę. Wykazał się przy tym umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy.

14 czerwca po godzinie 19:00, policjanci pełniący służbę patrolową z polecenia dyżurnego udali się do Piławy Górnej, gdzie według zgłoszenia przy przystanku autobusowym miał leżeć nietrzeźwy mężczyzna. Na miejscu patrol zastał nieprzytomnego, leżącego w pozycji bezpiecznej starszego mężczyznę, oraz opatrującego jego głowę nastolatka. Jak się okazało młody człowiek widział jak pokrzywdzony, leżąc na ławce spadł z niej, tracąc przytomność i odnosząc uraz głowy. 16-letni człowiek wezwał pogotowie i udzielił pomocy przedmedycznej. W trakcie interwencji 66-latek odzyskał przytomność. Przybyłe na miejsce pogotowie ratunkowe przeprowadziło badanie, które nie wykazało konieczności hospitalizacji i osobą zajęła się siostra mężczyzny.

Można powiedzieć, że młody piławianin ma gen niesienia pomocy, gdyż jest strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej w swojej miejscowości. Tam też nabył umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Zachowanie chłopca jest dowodem na to, że nie wiek, a chęć niesienia pomocy może uczynić nas bohaterami.

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Maciek Ciarach
Maciek Ciarach 17.06.2020, 01:45
W naszej pilawie powinna być straż miejska żeby patrolować ulice... ARBUZ sprzedaje trawkę młodym ludziom na środku ulicy i nikt nic z tym nie robi....
srn
srn 16.06.2020, 22:51
BRAWO!
Paweł
Paweł 16.06.2020, 17:37
Brawo od MDP OSTROSZOWICE

Pozostałe