UNIJNE DOTACJE NA ZAJĘCIA DLA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM

  • 05.06.2020, 08:42 (aktualizacja 05.06.2020, 08:46)
  • Telewizja Sudecka
UNIJNE DOTACJE NA ZAJĘCIA DLA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM
Europejska Akademia Dziecka w Dzierżoniowie to niepubliczne przedszkole, które wygrało konkurs na realizację projektu unijnego pod nazwą: „Bo przedszkole uczy, bawi nas - dołącz do Europejskiej Akademii Dziecka w Dzierżoniowie”. Projekt rusza 1 sierpnia 2020 r. i obejmie dzieci w wieku przedszkolnym od 3 do 6 lat W projekcie mogą wziąć udział dzieci z całego powiatu dzierżoniowskiego. 

W ramach projektu z zajęć edukacyjnych i specjalistycznych skorzysta łącznie 50 dzieci, w tym 30 miejsc jest przygotowanych dla nowo przyjętych dzieci.

Uczestnictwo w projekcie pozwoli na obniżenie czesnego do 290,00 zł łącznie z wyżywieniem.

Dzięki udziałowi przedszkola w projekcie miasto Dzierżoniów zaoszczędzi ponad 400.000,00 zł.

Z projektu skorzystają nie tylko dzieci, ich rodzice, ale i nauczyciele przedszkola, którzy wezmą udział w licznych szkoleniach i warsztatach oraz studiach podyplomowych.

W ramach realizacji projektu dzieci skorzystają z atrakcyjnych, dodatkowych zajęć edukacyjnych i rozwojowych:

- zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno- społeczne:

* kinezjologia edukacyjna, która wpływa na poprawę zdolności organizacyjnych, kształtowanie
umiejętności matematycznych, twórczego pisania i mówienia,

* edukacja polisensoryczna (wielozmysłowa) – uruchomienie u dzieci wszystkich zmysłów. Zajęcia prowadzone z wykorzystaniem sensorycznego domku lustrzanego,

* zajęcia logopedyczne – dla dzieci z zaburzeniami mowy, które powodują zaburzenia komunikacji językowej oraz utrudniają naukę,

- zajęć stymulujących rozwój psychoruchowy:

* taniec, w tym elementy tańca towarzyskiego i nowoczesnego – rozwinięcie u dzieci koordynacji wzrokowo-ruchowej, poprawienie procesów pamięci, nauka koncentracji uwagi i wewnętrznej dyscypliny, wyrobienie umiejętności współpracy, poczucia estetyki i rozwój muzykalności,

* zajęcia judo/ zajęcia piłki nożnej – wprowadzenie dzieci w świat bezpieczeństwa, dyscypliny
i pozytywnej rywalizacji. Rozwinięcie wytrzymałości, siły, szybkości i zwinności. Zwiększenie odwagi, odporności, koncentracji, wytrwałości.

- zajęć rozwijających kompetencje kluczowe oraz umiejętności uniwersalne niezbędne
na rynku pracy:

* warsztaty ,,ABC ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów” – mające na celu zwiększenie świadomości i wiedzy dzieci w zakresie zagadnień ekonomicznych, finansowych oraz z zakresu przedsiębiorczości.

* ,,Wkrótce zostanę uczniem - przygotowanie do nauki w klasie pierwszej szkoły podstawowej”- poznanie technik nauki szybkiego czytania i zapamiętywania.

* język angielski metodą Helen Doron - nauka podstaw języka obcego, rozwijanie niezbędnych kompetencji językowych.

* dziecięca edukacja informacyjna na tabletach – właściwe zapoznanie dziecka z pożytecznymi aspektami multimediów jako niezbędny element nowoczesnej edukacji.

* szachy/ warcaby – rozwijanie logicznego myślenia, rozwijanie koncentracji, elementy myślenia abstrakcyjnego, uczenie gry fair-play.

Wszystkie zajęcia prowadzone będą przez kadrę posiadającą niezbędne kwalifikacje i doświadczenie w realizacji zajęć danego typu.

Rekrutacja dzieci do projektu już trwa. Zainteresowanych rodziców prosimy o składanie deklaracji udziału w projekcie drogą mailową [email protected] lub telefonicznie 74 834 00 04. Liczna miejsc ograniczona.

Telewizja Sudecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe