KORONAWIRUS W DPS W OPOLNICY (GM. BARDO) - DODATNIE TESTY U CZTERECH PRACOWNIKÓW

  • 17.05.2020, 15:31 (aktualizacja 17.05.2020, 15:51)
  • Jarosław Wrona
KORONAWIRUS W DPS W OPOLNICY (GM. BARDO) - DODATNIE TESTY U CZTERECH PRACOWNIKÓW DPS OPOLNICA
Dom Pomocy Społecznej w Opolnicy jest jedną z największych placówek opiekuńczych w Województwie Dolnośląskim, w związku z tym w ramach profilaktyki w dniu 14 maja przeprowadzono badania na obecność SARS-CoV-2 wśród 132 pracowników, w tym również wszystkich pracowników Warsztatów Terapii Zajęciowej, kilku osób zatrudnionych w Zespole Szkół Specjalnych i obecnie pracujących na terenie placówki. Działania związane z pobieraniem próbek wsparła 16 Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej. Niestety testy wykazały wynik dodatni u czterech pracowników. W związku z tym DPS został objęty kwarantanną, 16 maja przeprowadzono testy u wszystkich pensjonariuszy (160 osób). O wynikach będziemy państwa informować.

Starosta ząbkowicki Roman Fester oraz dyrektor DPS-u w Opolnicy dziękują wszystkim pracownikom za pracę w tych trudnych okolicznościach, a szczególne podziękowania składają tym, którzy zadeklarowali gotowość do pracy i poddanie się kwarantannie w Domu Pomocy Społecznej.

Jarosław Wrona

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe