GMINA BIELAWA BĘDZIE WSPIERAĆ FINANSOWO MŁODYCH ARTYSTÓW

  • 23.04.2020, 08:21
  • Telewizja Sudecka
GMINA BIELAWA BĘDZIE WSPIERAĆ FINANSOWO MŁODYCH ARTYSTÓW
Zdefiniowana w Strategii Rozwoju Gminy na lata 2014 – 2020 wizja mówi, że „Bielawa to innowacyjne miasto przedsiębiorczości, turystyki, ekologii i kultury”. Z kolei cel strategiczny nr 4 brzmi „Kultura jako nowy potencjał dla zrównoważonego rozwoju Bielawy".

W związku z powyższym, bielawski samorząd wspiera współpracę instytucji kultury z sektorem biznesowym, w celu stworzenia nowej alternatywy rozwojowej dla miasta. Dlatego też w 2013 r. utworzony został Dolnośląski Inkubator Art.-Przedsiębiorczości.

Dotychczas jednak, w ramach wsparcia Gminy dla sektora kreatywnego, nie było instrumentów, umożliwiających subsydiowanie osób uzdolnionych artystycznie, jak ma to miejsce w przypadku uprawiających sport.

W związku z powyższym 16.IV.2020 r. Rada Miejska Bielawy podjęła uchwałę nr XXII/217/2020 w sprawie regulaminu przyznawania uzdolnionym uczniom stypendium artystycznego Burmistrza Miasta Bielawa.

W myśl uchwalonego regulaminu, o stypendium artystyczne ubiegać się mogą uczniowie klas IV – VIII publicznych i niepublicznych szkół podstawowych, pobierający naukę na terenie Gminy Bielawa i posiadający udokumentowane osiągnięcia artystyczne za ubiegły rok szkolny.

Stypendia przyznawane będą za indywidualne oraz zespołowe osiągnięcia artystyczne. Subsydiowanie młodych artystów ma być nagrodą za ich ciężką pracę i ma ułatwić organizowanie efektywnego cyklu szkoleniowego, który zaowocuje w przyszłości kolejnymi sukcesami.

Wspomniany wyżej akt prawa miejscowego jest pierwszą próbą samorządu w udzielaniu pomocy finansowej dla uzdolnionej artystycznie bielawskiej młodzieży. Jeśli program stypendialny się sprawdzi, z pewnością w kolejnych latach będziemy go konsekwentnie rozwijać.

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe