BIELAWA 1945 - TERESA GOS

  • 13.04.2020, 05:52 (aktualizacja 13.04.2020, 06:03)
  • Krzysztof Bachiński
BIELAWA 1945 - TERESA GOS
Teresa Gos w maju 1945 roku jako 17-latka postanawia ruszyć za swoimi znajomymi z Miedzianej Góry koło Kielc na ziemie odzyskane. "Ciężko nam było zdobyć miejsce pracy, mieszkania, ale byliśmy młodzi i pełni nadziei na lepszą i szczęśliwą przyszłość. Dzięki temu udało nam się pokonać trudności pierwszych lat powojennych. Nie wiedzieliśmy, że przyszłość może być zupełnie inna, niż to sobie wówczas wyobrażaliśmy. Pragnę tu podziękować panu Jerzemu Jankowskiemu za pomoc w zebraniu materiału ilustracyjnego. Szczególnie serdecznie dziękuję panu Tadeuszowi Łazowskiemu, fotografikowi i autorowi wielu publikacji o historii Bielawy, za udostępnienie fotografii ukazujących dawne i współczesne oblicze tego ukochanego przeze mnie miasta". Autorka

Teresa Gos z domu Malec, ur. 26 IX 1928 r. w Miedzianej Górze. Do Bielawy przyjechała w czerwcu 1945 roku. Tak zaczynają się wspomnienia Teresy Gos.
Moja wędrówka z Kielc na Ziemie Odzyskane Wspomnienia z osadnictwa w Bielawie i Dzierżoniowie  /Dostępne  tutaj/

 Zdjęcia pochodzą ze źródła: l/https://polska-org.pl/

Krzysztof Bachiński

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe