W TRYBIE AWARYJNYM WZNAWIA PRACĘ POGOTOWIE RATUNKOWE I IZBA PRZYJĘĆ

  • 03.04.2020, 18:36
  • Telewizja Sudecka
W TRYBIE AWARYJNYM WZNAWIA PRACĘ POGOTOWIE RATUNKOWE I IZBA PRZYJĘĆ
Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie robi wszystko aby jak najszybciej uporać się z trudna sytuacją wywołaną przez pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u jednego z ratowników medycznych.

Po skierowaniu na kwarantannę pracowników Pogotowia Ratunkowego oraz Izby Przyjęć, oddziały te zostały zamknięte 2 kwietnia.

Nie pozostało to bez wpływu na bezpieczeństwo medyczne mieszkańców, którzy w sytuacjach zagrażających życiu, byli obsługiwani wyłącznie przez zespoły ratunkowe szpitali z sąsiednich powiatów.

Dlatego też w trosce o mieszkańców, zarząd szpitala przeprowadził tymczasową reorganizację pracy. Dzięki temu, od godzin wieczornych 3 kwietnia, szpital uruchomi jeden zespół ratowniczy pogotowia. Natomiast od soboty 4 kwietnia pracę wznowi Izba Przyjęć.

Należy pamiętać, że jest to rozwiązanie tymczasowe, które zostało zastosowane w trybie awaryjnym. Do momentu pełnego wznowienia działalności Pogotowia Ratunkowego, Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie nadal wspomagany jest w zakresie ratownictwa medycznego, przez szpitale z ościennych powiatów.

Wyniki testów na obecność koronawirusa, które zostaną wykonane zgodnie z obowiązującymi procedurami pracownikom poddanym kwarantannie, Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie pozna w przyszłym tygodniu.

O dalszym przebiegu sprawy będziemy informować na bieżąco.

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe