KOLEJNE LABORATORIUM BADA TESTY NA OBECNOŚĆ WIRUSA COVID-19

  • 03.04.2020, 15:36 (aktualizacja 03.04.2020, 15:41)
  • Telewizja Sudecka
KOLEJNE LABORATORIUM BADA TESTY NA OBECNOŚĆ WIRUSA COVID-19
Kolejna placówka medyczna przyjmować będzie pochodzące z Dolnego Śląska testy na obecność koronawirusa. Mowa o laboratorium w Dreźnie, które nasz partnerski region Saksonia udostępnił w ramach porozumienia marszałka Cezarego Przybylskiego oraz premiera landu Michaela Kretschmera.

 

Dzięki bezpłatnej współpracy każdego dnia badanych będzie około 200 próbek pochodzących z Dolnego Śląska. To kolejne laboratorium, które pomaga diagnozować zakażonych wirusem COVID-19 w regionie. Próbki dowożone będą przez sanepid, a wyniki otrzymywać będziemy drogą mailową jeszcze tego samego dnia. Kooperacja jest efektem wieloletniej doskonałej współpracy Dolnego Śląska i Wolnego Państwa Saksonia.

 

Dzięki inicjatywie samorządu województwa do początkowo dwóch laboratoriów funkcjonujących w szpitalu przy ul. Borowskiej i we wrocławskim sanepidzie udało się dołączyć 3 kolejne. Dziś próbki badane są dodatkowo w laboratoriach szpitala przy ul. Koszarowej, Dolnośląskiego Centrum Onkologii oraz Instytucie Mikrobiologii Medycznej i Higieny Wydziału Medycyny w Dreźnie. W przyszłym tygodniu ruszy kolejna w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu.

 

- Dolny Śląsk przeprowadza najwięcej testów w Polsce. Ich ilość jest kluczowa aby wiarygodnie szacować skalę zarażeń i skutecznie z nimi walczyć. Z każdym dniem zyskujemy nowe narzędzia w walce z pandemią – mówi marszałek Cezary Przybylski.

 

Telewizja Sudecka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www. tvsudecka.pl z siedzibą w Bielawie, 58-260, ul. Jana III Sobieskiego 17a, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe